Mobilyalardaki Çizikler ve Çatlaklar Nasıl Giderilir

Yüksek meblağlar ödeyerek özene bezene aldığınız mobilyalar bazen küçük bir dikkatsizlik veya kaza sonucunda çizilebilmektedir. Bu çizikler göze batsın yada batmasın oldukça can sıkıcıdırlar. Özellikle beğenilerek onca ürün arasından seçilen mobilyanızın bir anda çizilmesi oldukça moral bozabilir. Peki mobilyam çizildi, oldukça da üzüldüm bundan sonra mobilyalarımdaki çiziği nasıl giderebilirim derseniz yazımızı sonuna kadar okumanızı tavsiye ederiz.

Mobilyalardaki çiziklerin giderilmesi için pek çok yöntem mevcut. Öncelikle çiziğin tespitinin yapılması gerekir. Mobilyadaki çizik derin bir çizik değilse işiniz kolaşlaştı demektir. Derin olmayan çiziklerde mobilya rötuş kalemi işinizi görecektir. Çiziği gidereceğiniz mobilyanın rengindeki bir rötuş kalemi ile çiziğin üzerinden yavaşça ve bastırmadan geçtikten sonra kalan fazlalığı temiz ve yumuşak bir bezle almalısınız. Elde edeceğiniz sonuç sizi memnun bırakacaktır. Rötuş kalemlerini koçtaş gibi büyük yapı marketlerden rahatlıkla edinebilirsiniz.

Mobilyalardaki derin çizikler ve çatlaklar içinse ahşap dolgu kalemi veya bunun yerine ahşap dolgu macunu kullanabilirsiniz. Mobilyada bulunan derin çizik ve çatlaklar dolana kadar ahşap dolgu kalemi ile ileri geri hareket ettirilerek  çukurlar doldurulur. Yine fazlalıklar temiz ve yumuşak bez yardımıyla alınır. Bu iki yöntemde de dikkat edilmesi gereken nokta dolgu renginin mobilyaya en yakın renk olarak seçilmesi ve uygulamaya geçilmeden önce işlem yapılacak yüzeyin güzelce temizlenmesidir. Kolay gelsin.

mobilya-cizik-giderme

Bu Yazı İçin Yapılan Aramalar :
  • mobilya ve dekorasyon ahengi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.