Mobilyalardaki Çizikler ve Çatlaklar Nasıl Giderilir

Yüksek meblağlar ödeyerek özene bezene aldığınız mobilyalar bazen küçük bir dikkatsizlik veya kaza sonucunda çizilebilmektedir. Bu çizikler göze batsın yada batmasın oldukça can sıkıcıdırlar. Özellikle beğenilerek onca ürün arasından seçilen mobilyanızın bir anda çizilmesi oldukça moral bozabilir. Peki mobilyam çizildi, oldukça da üzüldüm bundan sonra mobilyalarımdaki çiziği nasıl giderebilirim derseniz yazımızı sonuna kadar okumanızı tavsiye ederiz.

Mobilyalardaki çiziklerin giderilmesi için pek çok yöntem mevcut. Öncelikle çiziğin tespitinin yapılması gerekir. Mobilyadaki çizik derin bir çizik değilse işiniz kolaşlaştı demektir. Derin olmayan çiziklerde mobilya rötuş kalemi işinizi görecektir. Çiziği gidereceğiniz mobilyanın rengindeki bir rötuş kalemi ile çiziğin üzerinden yavaşça ve bastırmadan geçtikten sonra kalan fazlalığı temiz ve yumuşak bir bezle almalısınız. Elde edeceğiniz sonuç sizi memnun bırakacaktır. Rötuş kalemlerini koçtaş gibi büyük yapı marketlerden rahatlıkla edinebilirsiniz.

Mobilyalardaki derin çizikler ve çatlaklar içinse ahşap dolgu kalemi veya bunun yerine ahşap dolgu macunu kullanabilirsiniz. Mobilyada bulunan derin çizik ve çatlaklar dolana kadar ahşap dolgu kalemi ile ileri geri hareket ettirilerek  çukurlar doldurulur. Yine fazlalıklar temiz ve yumuşak bez yardımıyla alınır. Bu iki yöntemde de dikkat edilmesi gereken nokta dolgu renginin mobilyaya en yakın renk olarak seçilmesi ve uygulamaya geçilmeden önce işlem yapılacak yüzeyin güzelce temizlenmesidir. Kolay gelsin.

mobilya-cizik-giderme

Bu Yazı İçin Yapılan Aramalar :
  • mobilya ve dekorasyon ahengi

Yeni Sezon Kitaplık Tasarımları İle Kitaplıklar Yenileniyor

Kitaplıklar, evlerin olmazsa olmaz mobilyaları arasındadır. Özellikle okumayı seven ve kitaplarının sürekli elinin altında olmasını isteyenler için kitaplıkların önemi daha artmaktadır. Kitaplıkların boyutları, kişilerin ihtiyacına göre değişiyor olsa da modern görünüş ve şık tasarımlar günümüzde ön plana çıkmakta. Özellikle asimetrik ve daha değişik formlarda görmeye başladığımız kitaplıklar evlerin havasını değiştiriyor. Kaba, hantal ve eski malzemelerden yapılma kitaplıklarınızı yenileriyle değiştirmeyi düşünüyorsanız yazımız içeriğinde paylaştığımız en yeni modern kitaplık tasarımlarını mutlaka incelemelisiniz.

Hemen her odaya göre tasarlanabilen kitaplıkları dilerseniz hazır boyutlarda da alabilirsiniz. Özellikle kitaplığım hem modern hem de ucuz olsun diye düşünüyorsanız internet üzerinden satış yapan mobilya firmalarını mutlaka incelemelisiniz. İnternet sayesinde ürünleri daha uygun fiyatlara alabilmek mümkün. Evmanya.com üzerinde de pek çok farklı modern kitaplık modelini satın alabilirsiniz. Demonte bir şekilde gelen ürünleri kurmak ise oldukça kolay ve eğlenceli. Keyifli alışverişler…

2014 Yeni Sezon Beyaz Sehpa Modelleri

Beyaz her dönemin asil ve seçkin renkleri arasındaki yerini korumaya devam etmekte. Yeni sezon sehpa tasarımları içerisinde de beyaz renkli ürünlerin ağırlıkta olduğunu söylemek hiç de yanlış olmayacaktır. Salon takımı veya oturma odasının genel tasarımında kullanılan ağırlıklı rengin uyumuna göre seçilen sehpalar, ortamın havasını bozmayacak, şıklığına şıklık katacaktır. Özellikle son dönemin işlevsel orta sehpaları ise en beğenilen ve tercih edilen ürünleri arasında. Açılabilir gözler sayesinde pek çok ihtiyacınızı aynı anda karşılayan orta sehpalar uygun fiyatları ile de alıcısını sevindiriyor.

İnternet üzerinden de pek çok farklı modelini sipariş edebileceğiniz sehpaların kurulumları ise oldukça kolay. Siz de beyazın asaletini odalarınıza yansıtmak istiyorsanız yazımız içeriğinde paylaştığımız yeni sezon beyaz renkli orta sehpa ve zigon sehpa modellerini mutlaka incelemelisiniz. İncelediğiniz ürünleri evmanya.com gibi internet üzerinden mobilya satışı yapan sitelerden kolaylıkla sipariş edebilirsiniz. Yeni sezon sehpa modelleri arasından beyaz renkli modellere yoğunlaşan bu yazımızda belki de tam aradığınız orta sehpa modelini bulacaksınız. Kolay gelsin.

Bu Yazı İçin Yapılan Aramalar :
  • sehpa renkleri

Modern Dekoratif ve Kullanışlı Raf Modelleri

Raflar, evlerde dekorasyon amaçlı olarak çokça kullanılmaktadır. Özellikle hem dekoratif hem de işlevsel olan raf modelleri ise pek çok kişi tarafından daha fazla tercih edilmektedir. Modern çağın getirdiği kolay montaj ve demonte ürünler ise hayatımızın içine kadar işlemiş durumda. Demonte duvar raflarının kullanışlı olması ve profesyonellik istemeden hemen herkes tarafından kurulabilir olması büyük avantaj. İnternet pazarının gittikçe yaygınlaşması bu tarz ürünlerin daha hızlı yol katetmesine yol açmış durumda.

Demonte dekoratif duvar raflarında çeşit oldukça fazla. Hemen her duvara ve her köşeye uygun raf modelini internet üzerinden satın almak da mümkün. En yeni duvar raf modellerinde renk seçenekleri de oldukça fazla. Hemen her rengini sipariş verebileceğiniz demonte duvar raflarının pek çok farklı tasarımı mevcut. Simetrik desenler, küp şeklinde olan tasarımları ve yarım küre şeklinde tasarlanan duvar rafları en çok tercih edilen modeller arasında. Aradığınız duvar raflarını da evmanya.com gibi internet üzerinden ev dekorasyon ürünleri satışı yapan siteler üzerinden kolaylıkla sipariş verebilirsiniz. Kolay gelsin…

Tual Portmanto İle Evlerinize Şıklık ve Konfor Geliyor

Portmantolar evlerde en çok kullanılan mobilyalar arasında yer almakta. Modern çağın getirdiği yeni teknolojiler sayesinde portmantolar görsel ve fonksiyonel açıdan oldukça gelişti. Portmantoların aynalı olmaları yaşam alanlarına kattığı estetik görünümün yanısıra kullanım olarak da fonksiyonellik sağlamakta. İstikbal markası tarafından sunulan tual portmanto modeli ise şık ve modern tasarımı, fonksiyonel kullanımı bir arada sunmakta. Giysi ve ayakkabılık bölümünün ayrı ayrı yer aldığı ürünün kapağında kullanılan boy aynası da şık bir görünüm fonksiyonel bir kullanım sağlamakta. Ürüne ilişkin görselleri sayfamızdan izleyebilir yorum ve görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.