2014 En Yeni ve En Şık Avize Modelleri

Avizeler evlerde aydınlatma görevlerinin yanısıra, pek çok önemli görevi de üstlenir. İç mekanlarda kullanılan avizeler dekoratif görünümleri ile farklı bir görüntü ortaya koyar. Özellikle ev tasarımına ve iç mekandaki eşyalara uygun görünümde seçilen avizeler, ortama farklı bir hava katmakla birlikte dekorasyonun tamamlayıcı bir unsurudur. Her yeni sezonda farklı firmalar tarafından birbirinden farklı ve modern avize tasarımları karşımıza çıkmakta. Her avizenin kendine has farklılıkları, özellikleri ve güzellikleri olsa da avize alırken dikkat edilecek en önemli husus, aydınlatılacak ortama yeterli nitelikte ve ev eşyalarının ambiyansına uygun nitelikte avizeler seçmektir.

Yazımızda 2014 yılının en beğenilen ve en çok satılan avizelerinden derlediğimiz görselleri sizlerle paylaşıyoruz. Avizeler arasında kırmızı renkli avizeler, taşlı avizeler, siyah renkli avizeler ve daha pek çok farklı tasarımlara sahip avizeler mevcut. Siz de evinize uygun bir avize almayı planlıyorsanız yazımız içeriğindeki avize görsellerini mutlaka incelemelisiniz. Beğendiğiniz avize modelini internet üzerinden kolaylıkla satın alabilirsiniz. (örn.evmanya.com)

Oda Aydınlatmalarında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Yaşam alanlarında bulunulan alanların aydınlatmaları oldukça önemli bir husustur. Doğru ve yerinde yapılacak bir aydınlatma hem göz yorulmalarını engelleyecek hem de bulunulan ortamın daha geniş, daha ferah bir şekilde görünmesini sağlayacaktır. Özellikle ışığı direk göze yansıtan avizeler yerine tavana yada duvara ışık vererek oradan aydınlatma sağlayan ürünler tercih etmek hem sağlık açısından hem de daha kaliteli aydınlanma açısından oldukça önemlidir. Oda aydınlatmasında dikkat edilmesi gereken hususlar dan bir tanesi de seçilecek ampul, lamba gibi materyallerin kaliteli olanlarının tercih edilmesidir. Kaliteli olmayan aydınlatma materyalleri hem sağlık açısından hem de ekonomik açıdan oldukça sakıncalıdır.

Evleri Aydınlatırken Şıklık Arayanlara Şık Lambaderler

Lambaderler odalarda aydınlatma amaçlı kullanılan çağın modern bir o kadar da sık tercih edilen araçlarıdır. Aydınlatma amacının yanında kullanılan aydınlatma araçlarının dekoratif olmaları da ürünün tercih nedenlerini artıran en önemli sebep olarak gösterilebilir. Piyasada pek çok model ve değişik renklerde lambader bulmak oldukça kolay. Biz de size bu konuda yardımcı olabilmek için istikbal markası tarafından sunulan birbirinden şık ve farklı tasarımlara sahip lambader ürülerini sayfamızda yayınladık. İstikbal markasının kalitesi ve ürünlerin şıklığı ile  siz de fark yaratabilir evlerinize farklı bir hava katmanın keyfini yaşayabilirsiniz. Ürün görsellerini sayfamızdan takip edebilirsiniz.

[nggallery id=99]

 

Bu Yazı İçin Yapılan Aramalar :
 • lambader nedir
 • şık lambaderler
 • istikbal lambader fiyatları
 • lambader ankara
 • modern lambader modelleri

Kabaktan El Yapımı Aplik ve Saat Yapımı

Farklı olmayı seviyorsanız, herkesten farklı dekorasyon ürünleri ile evlerinizi süslemek istiyorsanız yazımızı mutlaka okumalısınız. Çevrenizde gördüğünüz pek çok şeyden farklı aplikler veya dekorasyonel saatler yapabilirsiniz. Bu durum elbette sizin hayal gücünüzle sınırlı. Yazımızda balkabağından (duruma göre süs kabağı da olabilir) harika bir saat yapımını ele aldık.

Malzemeler; Tercihiniz boyutunda bir adet kabak,bir adet duvar saati motoru ve kadranları,kabağın oyulması için oyma aleti,aydınlatma için bir adet duy,lamba ve duyun prize bağlantısı için bir adet fiş.

1.Adım: Yuvarlak şekilli tercih edilen büyüklükte bir kabak alınır ve sap kısmından bir delik delinerek kabağın içi küçük bir oyma aleti ile (ahşap ya da muşamba baskısı için kullanılan türden bir oyma aleti işinizi görecektir)  oyularak boşaltılır.
2. Adım: Kabak raf üzerine sıkıca oturumunu sağlamak için, kabağın oturumunun sağlanacağı yüzeyinden küçük bir dilim kesilerek düz bir yüzey elde edilir. Saat numaralarının kazılacağı bölüme öncelikle saat numaraları yazılır ve sonrasında oyma aleti yardımıyla yazılar ince bir işçilikle oyulur. Saat motorunun monte edileceği bölüm de motora göre delinerek hazırlanır.
3. Adım: Son olarak, saat motoru hazırlanan bölüme yerleştirilerek işlem tamamlanır. Tercihe göre kabak içerisine yerleştirilecek ampul sayesinde farklı renklerde bir aydınlatma elde edilerek farklı bir dekorasyona imza atabilirsiniz. Unutmayın bütün tasarımlar hayal gücünüzler sınırlıdır.

Bu Yazı İçin Yapılan Aramalar :
 • evde saat nasıl yapılır
 • evde saat yapımı
 • evde duvar saati yapımı
 • saat yapımı
 • saat nasıl yapılır

Yeni Avize Modelleri İle Evleriniz Güzelleşiyor

Avizeler evlerin en önemli parçalarıdır. Bu parçalarda yapılacak değişiklik hemen farkedilecek aynı zamanda evinizin havası bir anda değişecektir. Gelişen teknolojinin de dahil edildiği yeni modeller hem daha kullanışlı, hem daha ekonomik hemde görsel açıdan daha zengin. Evlerinizde yeni bir hava estirmek için yeni avizeler size yardımcı olabilir. Sizler için derlediğimiz görsellere sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

 

Bu Yazı İçin Yapılan Aramalar :
 • avize görselleri