Çocuklara 2014 Yılının En Gözde Arabalı Yatak Odası Modelleri

Arabalı yatak odası takımları son yılların en beğenilen ve en çok tercih edilen çocuk odası takımları arasındaki yerini almış durumda. Bu yöndeki talebi gören firmalar da sürekli yeni modelleri ile müşterisinin karşısına çıkmakta. Arabalı yatak odası takımları sadece erkek çocuklarına değil kız çocuklarına da hitap etmekte. Özellikle pembe renkli arabalı çocuk odası modelleri kız çocukları tarafından oldukça beğenilmekte. Arabalı takımlardaki ince detaylar ve şık tasarımlar göz kamaştırıyor. Hemen her çocuğun hayalindeki yatak odası takımı kuşkusuz arabalı olanı. Bırakın çocuğunuz hayalindeki yatakta uyusun.

İnternet sayesinde oturduğunuz yerden çocuğunuzun en hoşuna giden arabalı yatak odası takımı modelini hemen sipariş verebilirsiniz. evmanya.com gibi internet üzerinden eşya satışı yapan siteler aracılığı ile arabalı yatak odası takımını daha ucuza temin etme imkanınız da mevcut. 2014 yılının en beğenilen arabalı yatak modellerine ilişkin görselleri yazımız içeriğinde inceleyebilirsiniz.

En Yeni ve Farklı Zebra Perde Modelleri

Perdeler, evlerde modern görünüşü yakalamanızı sağlayan en önemli unsurlardan birisidir. Yanlış perde tercihleri, evinizin tüm havasını bozabilir. Özellikle son yılların en gözde perde ürünleri arasındaki yerini pekiştiren zebra perdeler, farklı modelleri ile şıklığı evinize getiriyor. Tablo görünümlü zebra perde modellerinden tutun da, değişik baskılı zebra perde modellerine varıncaya kadar ürün yelpazesi gittikçe genişliyor. Kullanım kolaylığı ile de pek çok kişinin birinci tercihi olan zebra perdeler, 2014 yılı yeni tasarımlar ile de göz doldurmaya devam ediyor.

Evinizin perdelerini yenilemeyi düşünüyorsanız 2014 yılının en yeni ve en şık zebra perde tasarımlarını mutlaka incelemelisiniz. Hemen her odaya uygun bir tasarımın yer aldığı zebra perdelerle şıklığı ve modernliği evinize yansıtmak artık çok kolay. Uygun fiyatları ile de dikkatleri üzerine çeken zebra perdeler, kullanım kolaylığı ile de size kendisini sevdirecek. 2014 yılı en beğenilen zebra perdeleri arasından sizler için derlediklerimizi yazımız içerisinde inceleyebilirsiniz. İnternet üzerinden zebra perde siparişi vererek alışverişinizi daha ucuza getirebileceğinizi unutmayınız. Kolay gelsin….

Alfemo Framo Genç Odası Takımı İle Şıklığı Yakalayın

Her mobilya markası birbirinden farklı tarzlarda genç odası tasarımlarına imza atmakta. Her geçen gün modern teknolojinin de desteği ile tasarlanan ve üretilen mobilyalar oldukça dikkat çekici. Ünlü mobilya markaları arasında liste başında gelen markalardan olan Alfemoda bu konuda çıtayı yükseltmiş durumda. Üretimini yaptığı genç odası takımları gerek tasarım gerekse kalite açısından bakışları üzerine çekmeyi başarıyor. Alfemo markasının framo genç odası takımı da bu ürünler arasında. Özellikle gençlere hitap eden tasarımda ağırlıklı olarak beyaz rengin kombine edilmesi oldukça yerinde olmuş. Ferah ve dingin mekanlar isteyenler için yerinde bir seçim olabilir. Fiyat olarak da oldukça makul seviyelerde olan ürünü gençler çok beğenecek.

2013 yılının en yeni genç odası takımları arasında yer alan alfemo framo genç odası takımının görsellerini sizler için bir araya getirdik. Genç odası takımına ilişkin görselleri sayfamızdan izleyebilir, yorum ve görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

İstikbal Line Genç Odası Takımı Gençleri Bekliyor

Genç odası takımları pek çok modeli ile piyasada bolca mevcut. Ancak genç odası takımı seçiminde önemli olan kaliteli ve görsel açıdan şık tasarıma sahip, odanın genel yapısına uyumlu canlı renklerden oluşan ürünler seçebilmektir. Gençlerin enerjisine uyum sağlayabilecek, onların enerjilerine enerji katacak, odalarında bulunmaktan dolayı kendilerini iyi hissettirebilecek genç odası takımı seçimleri kuşkusuz gençleri mutlu edecektir. Bu mutlulukları hayatlarının her alanında kendilerine pozitif olarak yansıyacaktır.

İstikbal markası tarafından sunulan Line genç odası takımı modeli şık tasarımı, kaliteli malzeme ve işçiliği, modern görünümü ile oldukça üst sınıf bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. Üründe kullanılan üç farklı renk seçeneği bulunmakta. Ayrıca ürünün yatak bölümü istenildiği taktirde ranza şeklinde de tamamlanabilmekte. Mobilya ranza görseli de oldukça şık bir görüntü oluşturmakta. Ürün kız çocukları için genç odası takımı veya erkek çocukları için genç odası takımı olarak kullanılabilmekte. İstikbal markasının line genç odası takımına ilişkin görselleri sayfamızdan inceleyebilir, yorum ve görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Kombi ve Kalorifer Peteklerinin Isınmaması

Kalorifer petekleri ( radyatörler ), sıcak suyun evin içerisinde hareket ederek odaların ısınmasını sağlayan ısınma elemanlarıdır. Bazı durumlarda kombi çalışmasına rağmen veya kaloriferler yanmasına rağmen peteklerin yeteri kadar ısınmaması ve neticede bulunulan mekanın ısınmaması gibi sorunlarla karşılaşılabilir.
Özellikle peteklerin tamamı ısınmıyor ise kombi tesisatı ve su basıncında bir sorun olduğundan şüphelenilir. Ancak öncelikle peteklerde bulunan vanaların açık olup olmadığı kontrol edilmelidir. (her ne kadar bu ihtimal düşük olsa da zaman zaman çocuklar tarafından bu vanaların kapatıldığı durumlarla karşılaşılmaktadır) Az ısındığı tespit edilen petekler ise genel olarak tesisatta suyun en son ulaştığı noktada bulunan peteklerdir. Peteklerde hava olup olmadığının kontrolünün ardından hava olmadığı kanaatine varılırsa bu durum bize kombinin yeterli su sirkülasyonunu sağlayamadığı anlamına gelir. Kombiye yakın peteklerde su daha fazla devirdaim yapmaktadır. Bunun nedeni mesafeden kaynaklanmaktadır.Bu gibi durumlarda peteklerde bulunan vanalar aracılığı ile su akış ayarı (reglaj) yapılması gerekebilir. Bu sayede kombiye yakın peteklere suyun daha uzun sürede gitmesi sağlanırken uzak noktada kalan peteklere de sıcak su sirkülasyonunun daha fazla yaptırılması sağlanmış olacaktır. Kısaca kombiye yakın peteklerin vanaları eksi yönünde çevrilerek su akışı azaltılmalı, uzakta kalan peteklerin vanaları da artı yönünde çevrilerek su akışının daha hızlı yapılması sağlanmalıdır. Kat kombisi bulunan ısıtma sistemlerinde bu durum genel olarak peteklerdeki havalardan kaynaklanmaktadır.

Bazı durumlarda petek vanalarındaki arıza nedeniyle su akışı kesilebilmekte ve sonuç olarak petekler hiç ısınmamaktadır. Kat kaloriferi veya kombi tesisatında kullanılan su basıncının 0,7 bar ile 1,5 bar arasında olmasına bu değerlerin altında veya çok üstünde olmamasına dikkat edilmelidir.
Yine nadir de olsa bazı durumlarda peteklere gelen tesisat boruları veya bu boruların ek yererinde kırılmalar veya tıkanmalar olabilmektedir.
Bahsedilen kontroller evde kullanıcı tarafından kontrol edilebilecek hususlardır. Tüm bu kontrollere rağmen sorun tespit edilemediyse kullanıcı tarafından daha fazla yapılacak birşey kalmamış demektir. Bu gibi durumlarda yetkili tesisatçı firmadan yardım alarak sorunun halledilmesi gerekmektedir.
Kombilerin periyodik bakımlarının aksatılmadan yaptırılması da sağlıklı ve ekonomik ısınmanın sağlanabilmesi açısından oldukça önemlidir.
kombi-sorunlari-peteklerin-isinmamasi