Eskiyen Mutfak Dolapları Ucuza Nasıl Yenilenebilir?

Mutfak dolapları sık kullanılan araçlardır. Özellikle bayanların mutfakta geçirdikleri süreler de dikkate alındığında, mutfak dolaplarının önemi bir kez daha ortaya çıkmaktadır. Yoğun kullanıma bağlı olarak yıllar içerisinde mutfak dolaplarında yapılarına göre ortaya çıkan aşınmalar, kabarmalar, renk değişmeleri vb. gibi yıpranmalar can sıkıcıdır. Dolapların tümden yenilenmesi maliyetli bir iştir. Peki mutfak dolaplarının yenilenmesi maliyetini aşağı çekmek mümkün mü?

Mutfak dolaplarının tümden yenilenmesi için ayıracak bütçeniz yok ise şimdi yapacağımız tavsiye tam size göre. Mutfak dolapları çok parçadan bir araya gelen yapı elemanlarıdır. Görsel açıdan ön planda olan yapı elemanı ise dolapların kapaklarıdır. Dolapların tamamının yenilenmesi yerine sadece dolap kapaklarının yenilenmesi, mutfakta görsel açıdan muhteşem bir görüntü elde etmenizi sağlarken aynı zamanda bütçenizi de yormayacaktır. Yenileme sonrasında ortaya çıkan yeni görüntü sizi mutlaka şaşırtacaktır.

Dolap kapakları yapısı itibariyle çok farklı şekillerde ve fiyat aralığındadır. Ancak sadece dolap kapaklarının yenilenmesi işlemi maliyeti en aşağı seviyeye çekmenize yardım edecektir. Burada şu hususu da belirtelim. Dolaplarınız kapakları ile birlikte içeriden de yıprandıysa o zaman komple bir değişim gerekebilir. Bu hususta mobilyacınız ile görüşerek mevcut dolaplarınızın durumunu değerlendirmesini isteyebilirsiniz. Size inceleme sonucunda en net bilgiyi mobilyacınız verecektir.

Sadece dolap kapakları değiştirilebilir mi, bu iş nasıl olacak diye soracak olursanız onu da cevaplayalım. Dolap kapaklarınızla aynı ölçüde imal edilecek olan yeni kapaklarınızda herhangi bir uyum problemi yaşamazsınız. Mobilyacınız dolaplarınıza göre ölçüyü aldıktan sonra yeni kapakları imal edecek ve getirip takacaktır. Dolap kapaklarının yenilenmesinde montaj işlemi oldukça basittir ve mutfağınızda döküntüye, dağınıklığa sebebiyet vermez.

Dolap kapaklarının değişimi haricinde başkaca yenileme işlemleri de mevcuttur ancak en kalıcı ve uzun vadeli çözümü dolap kapaklarının yenilenmesi çözecektir. Bunun dışında dolap kapaklarının boyanması yada kaplama malzemesi ile kaplanması gibi yenileme yöntemleri de mevcuttur. Bu saydığımız yöntemler dolap kapaklarının yıpranma seviyesine göre uygulanabilirlik kazanmaktadır. Dolap kapakları yenilenirken zengin kapak seçenekleri arasından dilediğinizi tercih edebileceğinizi belirtelim. Elde edeceğiniz sonucun mobilyacınızın becerisine bağlı olduğunu da belirtelim.

Eve Uygun Kombi Nasıl Seçilir Kombi Seçerken Nelere Dikkat Edilir

Son yılların artan enerji ve ısınma ihtiyacının en ucuz ve en temiz yoldan karşılanabildiği akaryakıt ürünü olarak doğalgaz her alanda karşımıza çıkmakta. Özellikle doğaya zarar vermemesi yönüyle de doğalgazın bir numaralı enerji kaynağı olduğunu söylemek yanlış olmaz. Evlerde de ısınma ihtiyacının karşılanması için doğalgaz yoğun bir şekilde kullanılmakta. Doğalgazın evi ısıtabilmesi için doğalgazlı kombiler en fazla kullanılan ürünlerdir. İnsanların ilk defa kombi alacak olması durumunda pek çok soru akıllara gelmektedir. Evinize en uygun kombiyi almak için bazı altın kurallar mevcut.

Öncelikle evinizin yapısını iyi bilmelisiniz. Isı yalıtımlı olup olmamasından, evinizin büyüklüğüne ve evinizde yaşan kişi sayısına kadar pek çok faktör evinizi verimli ısıtabilmeniz için bilmeniz gereken hususlardan başlıcaları. Öncelikle kombi alınırken dikkat edilecek hususların başında enerji tasarruflu bir kombiye yönelmektir. Bu sayede ısınırken doğalgaz tüketiminden de maksimum derecede fayda sağlayabilirsiniz. Ucuz kombilere yönelmek ilk bakışta size karlı bir yatırımmış gibi gelse de doğalgazlı kombilerin uzun soluklu cihazlar olması nedeniyle kullanım esnasında verimli olmayan kombiler sizden ucuz olan fiyatından çok daha fazlasını harcatacaktır.

Bu nedenlerle kombi seçerken kombinin yoğuşmalı olması, enerji verimliliğinin yüksek olması, türkçe dil desteğinin bulunması, yedek parçasının kolaylıkla bulunabilir ve ucuz olması,  hava termostatları ile uyumlu olması ve evinizin büyüklüğüne orantılı bir kombi olması gerekmektedir.

kombi-nasil-secilir

2014 Çilek Mobilya Bebek Odası Modelleri

Çilek mobilya özellikle çocuk ve gençlere yönelik mobilya tasarımları ile öne çıkmış köklü markalardan bir tanesi. Çilek mobilyanın ürettiği bebek odaları şık ve modern görünümün yanı sıra sağlamlığı ile de sizlere uzun vadeli bir kullanım vadetmekte. Özellikle afacan bebeklerin ve çocukların her türlü eziyetine göğüs gerebilecek nitelikteki ürünler yavrularınızın sağlığını da koruyacak özelliklere sahiptir. 2014 yılı çilek mobilyanın yeni sezon bebek odası mobilyaları arasında yer alan Natura Baby modeli dikkat çekici modellerden. Üründeki sade şıklık göz kamaştırıcı olarak nitelendirilebilir. Ürünün çok fonksiyonlu tasarımı sayesinde bebeğinizin kıyafetleri için gerek duyduğunuz yer ihtiyacına fazlasıyla akılcıl çözümler sunması hoşunuza gidecek. Ayrıca natura baby modelindeki simetrik ve yuvarlak detaylar üründeki dikkat çeken özelliklerden.

Siz de yeni yılda bebeğinize yeni bir oda hazırlamak istiyorsanız, hem fonksiyonel hem de modern olsun diyorsanız Çilek mobilyanın Natura Baby bebek odası modeline mutlaka göz atmalısınız. Üründeki farklılık sizi de mutlaka saracaktır. Ürüne ait tarafımızca derlenen görselleri sayfamızdan inceleyebilir, yorum ve görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

En Gözde ve En Modern Mutfak Masasına Evinizde Yer Açın

Yeni yıla yaklaştığımız şu günlerde markaların yeni ürünleri de yüzünü göstermeye başladı. İstikbal markası da yeni ürünlerini müşterilerinini beğenisine sundu. Yakın zamanda satışa sunduğu Line mutfak masası takımı gözalıcı tasarımı ile dikkatleri üzerine topluyor. Line mutfak masasında kullanılan ikili renkler oldukça başarılı. Beyaz ve kahverengi renklere sahip olan mutfak masasının kırmızı siyah renk seçeneği de mevcut. Her iki renk’de yeni mutfak masası modeline oldukça yakışmış. Pek çok mutfak için ideal ölçülere sahip line mutfak masa sandalye seti şıklık ve ergonomiyi bir arada arayanlar için bulunmaz bir seçenek. Ürün sunduğu görsel güzelliğin yanısıra kaliteli malzeme yapısı ve modern tasarımı ile rahat bir kullanımı da garanti ediyor.

İstikbal Line mutfak masa sandalye takımı ile komşularınızla sabah kahvaltılarının tadı bir başka olacak. Yeni mutfak masası takımı ile komşularınızı kendinize hayran bırakabilirsiniz. 2014 yılına 2014 tasarımları ile girmeyi düşünüyorsanız İstikbal markasının en gözde ve en şık mutfak masa sandalye takımını mutlaka inceleyin. Ürün hakkındaki yorumlarınızı yazımızda paylaşabilirsiniz.

En Modern Portmanto Modelleri Bellona’da

Aradığınız kafanıza uygun portmanto modelini bir türlü bulamadıysanız Bellonaya uğramamışsınız demektir. Ürün çeşitliliği ile adını sıklıkla duyduğumuz Bellona markasının yeni portmanto modelleri oldukça şık. Ürünler arasında Bolivya portmanto modeli muhteşem tasarımı ile öne çıkıyor. Ünite şeklinde tasarlanan portmanto üç büyük parçadan oluşuyor. Portmantonun modüler olması sebebiyle kullanacağınız yere göre ve zevkinize göre farklı şekillerde konumlandırma yapmanız mümkün. Ürün krem ve kahverenginin muhteşem uyumunu tam anlamıyla yansıtmakta. Portmantonun işlevsel tasarımı sayesinde tüm ihtiyaçlarınıza uygun nitelikte.  Ürünün high gloss malzemeden üretilen yapısı uzun süreli kullanımı garanti ediyor. Özellikle sürtünme ve yanma gibi tehlikelerden sizi uzak tutan yapısı temizlik yönünden de oldukça kullanışlı. Ayrıca yavaşlatma menteşeleri ve bilyeli raylar mobilya kullanımında sessizliği ön plana çıkarıyor. Ayakkabı bölmesinde ise rampalı çekmeceler oldukça hoşunuza gidecek.

Kısacası kullanışlı, dayanıklı ve gösterişli bir ürün arıyorsanız Bellonaya uğramadan karar vermeyin. Özellikle Bellonanın Bolivya portmanto modelini incelemeniz bu konudaki standartlarınızı yükseltmenize neden olacaktır. Ürüne ait görselleri sayfamızdan inceleyebilir yorum ve görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.