Eskimiş Mobilyaları Boyama ve Yenileme Teknikleri

Mobilyalar uzun süreli kullanımlar neticesinde renklerini atabilmekte, zamanla kullanıma bağlı olarak üzerlerinde çizikler veya deformasyonlar olabilmektedir. Bunun haricinde zamanla kullanılan mobilyaların renginden sıkılmalar yaşanabilmekte ve sonuç olarak mobilya değişimi yoluna gidilmektedir. Bu gibi durumlarda değişim elbetteki tek çare değildir. Mobilyalar boyanarak yenilebilmektedir. Mobilya boyası yenileme işlemi esasında sanıldığı kadar zor bir işlem değildir. Yeteri kadar el becerisine sahipseniz kendiniz bile kolaylıkla bu işin üstesinden gelebilirsiniz. Uygulama esnasında dikkat edilmesi gereken belli başlı hususlar vardır.

Öncelikle boyanacak malzeme üzerindeki aksesuarlar sökülmelidir. (tutma kulpu vs.) Daha sonra boyayacağınız zemin üzerinde deformasyonlar var ise boya öncesinde bu bölgeler ahşap macunu ile kapatılmalıdır. Ayrıca boya kabarması olan yerler var ise bu bölümler de kazınarak zımparalanmalıdır. Boyama işlemi sıcak bir ortamda yapılmalıdır. Boyama işlemi fırça ile yapılabileceği gibi boya tabancası kullanılması ise daha iyi bir sonuç elde edilmesini sağlayacaktır. Fırça ile yapılan boyamalarda fırça izi bırakılmamasına dikkat edilmelidir. Bu yolla mutfak dolap boyaması, eski mobilya boyaması, sandalye boyaması, masa boyaması, tv sehpası boyaması vs. gibi mobilya renk değişimleri sağlanabilmektedir. Mobilya değişim fiyatı ile mobilya boyama fiyatı arasında oldukça açık bir maliyet farkı vardır. Mobilya boyama maliyeti yenisine oranla oldukça düşüktür. Mobilya boyama videosu nu sayfamızdan izleyebilir yorum, görüş ve sorularınızı sayfamızdan iletebilirsiniz.

Bu Yazı İçin Yapılan Aramalar :
 • mobilya boyası fiyatları
 • masa boyama
 • eski mobilya boyama fiyatları
 • masa boyama teknikleri
 • mobilya yenileme teknikleri

5 thoughts to “Eskimiş Mobilyaları Boyama ve Yenileme Teknikleri”

 1. Mobilyalarim venge rengi ben beyaz renge cevirmek istiyorum fakat mobilyaci fabrika cikisi oldugu icin boya tutmaz dedi baska bir cozum yolu varmidir tesekkur eder im

 2. iyi akşamlar.

  BENİM ÇAKANNAKLEDE YAZLIĞIM VAR ESKİ BAMBU Takımlarımı beyaza boyamak ıstiyorum hangi boyayı kullanabilirim yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Ahşap boyası kullanarak takımlarınıza yeni bir görünüm katabilirsiniz. Bu konuda boya malzemeleri satanlardan da yardım alabilirsiniz. Kullandığınız boyanın kaliteli olması oldukça önemli. Ayrıca boyama işlemini püskürtme tabancası kullanarak yapmanız fırçaya nazaran çok daha etkin bir sonuç elde etmenizi sağlayacaktır. Kolay gelsin.

 3. Kesinlikle söylediklerinize katılıyorum. Fırça yerine püskürtme tabancası kullanılırsa, çok daha güzel ve hatasız bir görünüm elde edilebiliyor. Bilgiler için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.