Dekorasyonda yeni trendler, farklı fikirler, gözde uygulamalar…
Sponsorlu Bağlantılar

Evlerinizde Silikon Uygulamasını Kendiniz Yapın

Silikon, yaygın olarak evler içerisinde hemen her yerde yapıştırma amaçlı, kapatma amaçlı sıklıkla kullanılmakta. Özellikle mutfak tezgahları ve banyolar gibi sıklıkla suya mağruz kalan bölümlerde zaman zaman silikonlar özelliklerini kaybetmekte ve görevini yerine getirememektedir. Bunun sonucunda da su sızmaması gereken yerlere sızarak deformasyonlara ve akmalara neden olacaktır.  Bu durumda yapılması gereken eski silikonların sökülerek yerine yenisinin uygulanmasıdır. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmanız halinde küçük iş olması sebebiyle usta bulmakta zorlanabilir, usta bulsanız bile değerinin çok üzerinde ustalık parası vermek zorunda kalabilirsiniz. Esasında yıpranan silikonları kendiniz  evde amatör de olsa kolayca uygulayabilirsiniz. İhtiyacınız olan şeyler, aradığınız özellikte ve miktarda silikon ve silikonu sıkmak için bir adet silikon tabancası. Uygulamaya başlamadan önce yıpranan silikonlar tamamen sökülür. Silikonu sökmek için bıçak gibi kesici bir aletten faydalanmak işinizi kolaylaştıracaktır. Sonrasında ıslak zemin tamamen kurutulmalıdır, hatta saç kurutma makinesi ile uygulama yapılacak zeminin kurutulması silikonun daha uzun süreli kullanımına yardımcı olacaktır. Kurutulan zemin üzerine silikon tabanca yardımı ile dikkatli bir şekilde ince bir şerit halinde sıkılır. Daha sonra zemin üzerindeki silikon parmak yardımıyla düzeltilir. Önemli olan bir diğer husus ise silikonlama işlemi bittikten sonra en az 8 saat silikonun sudan korunmasıdır. Elinize bulaşan silikonu suyla yıkamanız silikonun elinize daha fazla yayılmasına neden olacaktır. Bunun yerine silikon bulaşan yeri yıkamadan önce peçete gibi birşeye silmeniz silkondan daha çabuk kurtulmanıza neden  olacaktır.

sponsorlu bağlantılar

sponsorlu bağlantılar

İstediğiniz renkte silikonları ve sıkım işlemi için silikon tabancasını yapı marketler, hırdavatçılar gibi satış yerlerinden 5-10 TL gibi çok cüzi miktarlara kolayca satın alabilirsiniz.

sponsorlu bağlantılar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

silikon,silikon tabancası,silikon uygulaması,evde silikon uygulaması,ıslak zemin silikon uygulaması,silikon uygulaması nasıl yapılır,kendim silikon uygulaması yapabilir miyim,silikon nasıl yapılır,silikon nedir ne işe yarar,silikon nerelerde kullanılır,tezgahlarda silikon uygulaması,ıslak zeminlerde silikon uygulaması,silikon nasıl kullanılmalıdır,silikon uzun süreli nasıl dayanır,silikon uygulamasında dikkat edilmesi gerekenler,silikon nerede satılır,silikon tabancası nedir,silikon tabanca fiyatı,silikon fiyatı,renkli silikon,silikon tabancası ne kadar,yıpranan silikonlara çözüm,yıpranan silikonlar nasıl tamir edilir,evde yapıştırma işlemi,silikon ile yapıştırma işlemi,silikon sıkım işlemi,silikon nerede satılır,silikon tabancası nerede satılır,silikon ve silikon tabancası,renkli silikon var mıdır,evde silikon uygulaması nasıl yapılır,silikon uygularken dikkat edilmesi gerekenler,evde silikon uygulamasını kendim yapabilir miyim,

Bu Yazı İçin Yapılan Aramalar :
  • silikon tabancası nerede satılır
  • silikon tabancası
  • silikon tabancası nasıl kullanılır
  • ıslak zemine silikon
  • soğuk silikon tabancası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.