Kış günlerine adım adım yaklaştığımızı iyiden iyiye hissettiğimiz şu günlerde, kışın soğuğundan kurtulmak için kendi kendinize amatör bir şekilde alabileceğiniz önlemler bulunduğunu biliyor muydunuz. Kapı ve pencereler ne kadar iyi kapatılırsa kapatılsın, aralıklarında sizin farkedemeyeceğiniz küçüklükte aralıklar kalmaktadır. Bu aralıklardan sızan  soğuk hava evinizin soğumasına neden olabilmektedir. Bu durum karşısında yapı marketlerden  ve hırdavatçılardan kolay ve çok cüzi bir bedelle edinebileceğiniz (metre hesabı ile istediğiniz uzunlukta alabilmeniz mümkün) alt kısmı kendinden yapıştırmalı olan kapı ve pencere fitillerini kendiniz evde kolayca uygulayabilirsiniz. Bu fitillerin yerine kendinden yapıştırmalı süngerler de tercih edilebilir ancak fitil kullanılması daha fazla fayda sağlayacaktır. Uygulama yapılacak kısımlar öncelikle bir bez yardımı ile toz ve kirden arındırılmalıdır. Bu işlem fitilin daha iyi yapışmasına ve uzun süreli yapıştırdığınız yerde kalmasına yardımcı olacaktır. Temizlik işleminin arkasından fitilin yapışkanlı kısmı üzerindeki kağıt kısım soyulur ve zemine paralel bir şekilde yapıştırılır. Bu işlemlerin arkasından evinizdeki ısı değişikliğini kendi gözlerinizle göreceksiniz. Bu uygulama çelik kapılar da dahil tüm kapı ve pencere kasalarına uygulanabilmektedir.

Bu Yazı İçin Yapılan Aramalar :
  • camdan gelen soğuk nasıl engellenir
  • camdan gelen soğuk
  • pencereden gelen soğuk nasıl engellenir
  • pencereden gelen soğuk
  • pencereden soğuk gelmemesi için

Kapı ve Pencerelerinize Yapıştırmalı Fitil Uygulaması için 1 cevap

  • Arlan der ki:

    Huseyin Avni Kayral 11 Ekim 2011 13:01 Merhaba,Kapilariniz gorsel olraak hos ve sik ayrica belli bir kaliteyide yansitiyor.Tabiiki bunlarin yaninda fiat politikaniz da ayri bir onem arzediyor.Saygilarimla(0)(0)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar