Mobilyalar uzun kullanımlar sonucunda çoğunlukla yıpranmakta ve boyaları atmakta. Bunun dışında çocuklar küçükken alınan oda takımları çocukların belli bir yaşa gelmesi sonucunda çocukların beğenisi dışında kalabilmekte. Bu durumda yapılagelen çoğunlukla eski mobilyaların atılarak yerlerine yenilerinin alınması. Tek çözüm elbette bu değil. Peki çözüm ne diyecek olursanız mobilyaların yeni baştan boyanması, kulplarının değişmesi sandalye vs. var ise onların da döşemelerinin değiştirilmesi. Boyama işlemi aslında sanıldığı kadar zor bir işlem olmamakla birlikte elbette biraz olsun el becerisi istemekte. Boyama işlemini uzman bir ustaya yaptırabileceğiniz gibi evde kendiniz de uygulayabilirsiniz. Ustaların size boyama konusunda olumsuz görüş belirtmesine çok fazla kulak asmayın. Boyama işleminden önce mobilyalar üzerindeki kulplar çıkarılarak delik, deformasyon vs var ise öncelikle mobilya macunu ile bu kısımlar kapatılır. Boyama işlemi için yağlı boya yerine su bazlı kaliteli bir boya kullanılması boyanın mobilya üzerinden kalkmasını engelleyecektir. Boyama işlemi öncelikle fırça ile yapılır ve boya kurumadan önce temiz bir rulo ile boya üzerinden geçilerek fırça izlerinin mobilya üzerinde düzelmesi sağlanır ve boyanın kuruması beklenir. Kurumanın direk güneş ışığı altında değil de gölgede yapılması daha uygundur. Kuruma sonrasında alınacak yeni kulplar mobilyalara takılarak işlem tamamlanır. Bu durum sizi mobilya masrafından önemli ölçüde kurtaracaktır. Mobilyalarınız yeni imiş gibi göründüğünde gözlerinize inanamayacaksınız.

Bu Yazı İçin Yapılan Aramalar :
 • mobilya boyama
 • evde mobilya boyama
 • mobilya nasıl boyanır
 • mobilya boyama fiyatları
 • evde mobilya boyama nasıl yapılır

Mobilyalarınızı Yenilemeden Farklı Bir Görünüm Kazandırmak için 3 cevap

 • ipek der ki:

  mutfak dolaplarım maun rengi ( alt dolaplar) beyaz lakeye çevirmek zormu nasıl yapılır veya üstlerindeki çizikler tekrar nasıl boyanır boya sürmeden önce hangi işlemler yapılır astar boya kullanmalımıyım tşk ler

 • tuba der ki:

  slm
  kolay gelsin benim eskitme model yata odası takımım var ve boyama istiyorum.nasıl yapabilirim yarddımcı olursanız sevinirim.
  iyi çalışmalar…..

  • admin der ki:

   Eliniz bu işe yatkın ise boyama işini yapabilirsiniz. Boyama yapacağınız mekanın da yine aynı şekilde yapılacak işe uygun olması gerekmekte. Bu tarz mobilya boyama işlerinde boya tabancası kullanmak zaman açısından tasarruf sağlarken, aynı zamanda da daha güzel ve pürüzsüz bir boyama sağlayacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar