Sızdırma Yapan ve Akıtan Eviye Bataryalar Nasıl Tamir Edilir?

Yeni tip eviye batarya modelleri çağımızda banyo,mutfak ve tuvaletlerde sıklıkla tercih edilmektedir. Bu durumun başlıca sebepleri kullanışlarının daha kolay olması, su tasarrufu sağlamaları, uzun ömürlü olmaları ve görsel açıdan da tasarımlarının daha modern olmalarıdır. Ancak zaman zaman da olsa bataryalarda sızdırma, kaçırma gibi durumlarla karşı karşıya kalmak olasıdır. Bu gibi durumlar can sıkıcı olsa da bataryaların tamirleri mümkündür.

Bataryaların sızdırmaların baş nedeni içerisinde bulunan kartuş ismi verilen batarya elemanının zamanla kireç vs. gibi maddeler tarafından tıkanmasıdır. Batarya kartuşu değiştirilebilir olduğu için sızdırma gibi durumlarda bataryanın komple değiştirilmesinin yerine batarya kartuşunun değiştirilmesi, batarya ile batarya kartuşu arasındaki fiyat farkının oldukça yükseksek olması nedeniyle daha mantıklıdır. Batarya kartuşu nasıl değiştirilir sorusunun yanıtı ise oldukça basittir.

Öncelikle bataryanın sıcak ve soğuk su girişleri vanadan kesilir. Daha sonra batarya üzerinde sıcak ve soğuk su ayrımını gösteren üzerinde mavi ve kırmızı iki renk bulunan plastik malzeme ince uçlu bir tornavida yardımı ile çıkarılır. Bu bölümün altına gizlenmiş olan vida yine tornavida yardımı ile açılır. Sonrasında açma kapama kolu çekilerek çıkartılır. (Bazen bu parçanın sökülmesi sıkışmış olması nedeniyle biraz zorlayabilir.)

Açma Kapama kolunun sökülmesinin ardından batarya kartuşu karşımıza çıkacaktır. Sonrasında batarya kartuşu çekilerek çıkarılır. Söktüğümüz kartuşla aynı ölçülere sahip yapı marketlerden veya sıhhi tesisat malzemeleri satan bir işyerinden temin edeceğimiz batarya kartuşu söktüğümüz kartuşun yerine oturtulur. Sonrasında yine söktüğümüz vida yerine vidalanır ve arkasından üzerinde kırmızı mavi sıcak soğuk su ayrımını gösteren plastik kapak yerine oturtulur. İşlem bu kadar basittir, profesyonellik istemez. İhtiyacınız olan yeni bir batarya kartuşu ve bir adet tornavida. Hepsi bu.

En ucuz batarya fiyatının 80,00-100,00  TL olduğu düşünülürse 15-20 TL gibi bir ücret karşılığında alacağımız batarya kartuşu bizi büyük bir külfetten kurtaracaktır. Konu ile ilgili sormak istediklerinizi sayfamızın yorum bölümünden tarafımıza iletebilirsiniz.

Kartuşun ne şekilde söküleceğine ilişkin bu görselleri takip ederek fikir sahibi olabilirsiniz. Vidaların ve somunların sökülmesi adımında zaman içerisinde uzun süreli suya maruz kalma sonucunda parçalar sıkışma yapabildiklerinden parçalara biraz zorlama gerekebilir.

Bu Yazı İçin Yapılan Aramalar :
 • banyo bataryası tamiri
 • mutfak bataryası tamiri
 • banyo batarya tamiri nasıl yapılır
 • banyo bataryası tamiri nasıl yapılır
 • batarya kartuşu

192 thoughts to “Sızdırma Yapan ve Akıtan Eviye Bataryalar Nasıl Tamir Edilir?”

  1. Bataryanızın içerisinde bulunan kartuşun değişmesi gerekmektedir. Bu tip malzemelerde zamanla kullanıma bağlı olarak bu tarz sorunlarla karşılaşılabilmektedir.

  1. armatürünüzün markasını belirtmemişsiniz ancak genel olarak armatür ve banyo bataryaları kartuşlu olarak üretilmektedir. Armatürünüzde bulunan sıcak soğuk ayarını gösteren kırmızı mavi renkli kapağı çıkarttığınızda karşınıza çıkan vidayı söktükten sonra armatürünüzün tutacağını çıkarabilirsiniz. Bunun arkasından armatürünüzde bulunan kartuşa erişerek aynısından aldığınızda sorununuz çözülecektir.

 1. Banyodaki armütür su kaçırıyor.Bataryayı değiştirmek için sayfanızdaki tarifi uyguladım ancak uygun alyan anahtarı kullanmadıgım için acma kapama kolunu sabitleyen alyan vida yalama oldu.Müdahale edemiyorum sizce nasıl bir yol izlemeliyim?

  1. Alyan vida muhtemelen oksitlendiği için bu tarz bir sıkıntı ile karşılaşmış olabilirsiniz. Eğer elinizde yalama olan vidayı sökebileceğiniz uygun alet yoksa maalesef yababileceğiniz çok birşey yok. Yakınınızdaki bir sıhhi tesisatçıdan yardım almanız daha yerinde olacaktır.

 2. Banyodaki armatür su kaçırıyor.Bataryayı değiştirmek için kaç numara alyan anahtarı kullanmam gerekir.

 3. benim lavabo bataryam egemark penta su damlatıyor. Ancak mavi kırmızı olan plastık yok ve açılabilecek biryer bulamadım. nasıl açıp nasıl kartuş değişir

  1. Kartuş ölçüleri farklılık gösterebilmektedir. Arızalı kartuşu sökerek ona uygun ölçüde almak faydanıza olacaktır.

 4. Merhaba iyi gunler.
  Bizim banyoda artema marka banyo bataryasi mevcut. Lavaboda da ayni marka. Fakat lavaboda sicak su akisi normal olmasina ragmen banyo bataryasinda ince ayar yaptiktan sonra su isiniyor. Kartus degisimi ile bu sorunun ustesinden gelebilirmiyiz? Yoksa sorun baska mi.

  Ilginize tesekkur ederim..

  1. Ürününüzün garantisi devam ediyor ise öncelikle ürünü garanti kapsamında tamir ettirmeniz daha yerinde olacaktır. Şayet garantisi bitmiş ise, kartuş değişimi maliyeti düşük olan bir işlem olduğundan, kartuş değişimini yaparak sorunun çözülüp çözülmediğini gözlemlemek mantıklı olacaktır. Kartuş değişimine rağmen sorununuz çözülmediğinde zaten batarya değişimini yapmanız gerekecektir.

 5. benim evimdeki banyonun bataryasınaki yukarı çektiğinde suyu duşa,aşağı bastığında normal çeşmesine veren bölüm su kaçırıyor söküp tamir etmem lazım nasıl sökebilirim.yapalım derken bozmayalım.şimdiden teşekkürler

  1. Bahsettiğiniz bölümün sökülmesi ve geri takılması biraz zahmetlidir. Söküldüğünde aradaki plastik contanın geri takılması profesyonel değilseniz sizi zorlayacaktır. Bir ustadan yardım almanız daha uygun olacaktır.

 6. Mutfak muslugum yukari kaldirinca aciliyor asagi indirince kapaniyordu simdi ise muslugu actim kapanmiyor.kartusu degistirdigimde bu sorun cozulecekmi???

  1. Bahsettiğiniz bu tarz sorunlar musluk kartuşunun değişimi ile çözülebilmektedir. Saygılarımızla…

 7. iyi günler banyo bataryamızın kartuşunu çıkartmak isterken kartuşu tutan cıvatayı kırdık ve mecburen yeni batarya aldık bu cıvatayı birçok yerde araştırdım bulamadım bu cıvataya nerelerde bulabilirim yada bulma imkânım varmı

  1. Hırdavat malzemeleri satan yerlerde bahsettiğiniz türde yedek parçaları bulmanız neredeyse imkansız. Bu tarz parçaları ancak hurda işi yapanlarda bulabilirsiniz.

 8. Merhaba;

  Mutfak bataryamın musluğunun uç kısmından su sızdırıyor. Açma kapama yerinden değil. Üst uç kısmından. Bunu nasıl çözebilirim ? Şimdiden teşekkürler…

  1. Bataryaların uç kısmından su sızdırması da yine batarya kartuşundan kaynaklanır. Bataryanızın kartuşunu sökerek öncelikle filtreleri arasında pislik var ise bunları temizlemeniz sorununuzu yüksek ihtimal çözecektir. Ancak sızıntı kartuşun arızalanmasından kaynaklanıyorsa arızalı kartuşu değiştirerek sızdırmayı önleyebilirsiniz. Bataryayı sökerken vidayı dikkatli sökmeniz kırılmaması açısından yararlı olacaktır. Kolay gelsin…

 9. iyi günler. benım mutfak musluğunun ust kısmı yani uzun eğik olan yuvarlak parça yerinden çıktı onu tam olarak yerine oturtamadım. ayrıca parçanın yerleştiği yuva içerisindeki beyaz bir plastik parça var o parça tam daire mı oluyor benımki kırık mı anlamadım..

  1. Bahsettiğiniz parça bütün bir parça olmakla birlikte şayet taktığınızda su sızdırmıyorsa bir problem teşkil etmez. Ancak sızdırma yapıyorsa hırdavatçılardan aynı contayı temin etme yoluna gidebilirsiniz. Bulamamanız halinde bataryada sızdırma fazla ise değiştirmekten başka yol kalmıyor demektir.

 10. İyi Günler
  Banyo lavabosunda kullandığım aç kapa bataryayı yaklaşık 10 aydır kullanıyorum alırken 5 yıl garantili dediler ve son zamanlarda açıp kapatırken hem zorlanıyor hemde gıcırtı var. garanti kapsamında servis bakımı yapar diye düşünüyorum. Birde batarya da sıcak su ve soğuk su taraflarının iç malzemesi farklımıdır, yani sıcak su girişinden soğuk su, soğuk su girişinden sıcak su bağlantısı yapılsa ne olur.
  Teşekkür ederim.

  1. Ayhan bey,
   Bataryanızın garantisi var ise aldığınız satıcı ile irtibata geçerek sorununuzu çözebilirsiniz. Garanti konusunda sıkıntı çıkaracak olurlarsa kartuşu değiştirerek sorununuzu basitçe de halledebilirsiniz. (bazı markalarda garantiyi maalesef satana kadar veriyorlar) Sıcak ve soğuk su çıkışları özellik olarak farklı değildir. İki çıkışa farklı bağlantı yaparak sıcak ve soğuk suyun çıkışını değiştirebilirsiniz bir sorun olmayacaktır. Kolay gelsin…

 11. Merhabalr..banyo bataryasını yukarı kaldırdıgımda asagı su kacırıyor..yenı batarya içi aldım ancak batarya ıcındekı beyaz plastık parcayı degıştıremedım daha dogrusu onu cıkaramadım..onu cıkarmam mumkunmu yoksa yenı bır bamyo bataryasımı almak sartmı…

  1. Elinizdeki bataryanın yapısının farklı olma ihtimali olabilir bu nedenle net birşey söylememiz mümkün değil. Bataryayı sökerek batarya içini aldığınız satıcıya gösterdiğinizde size yardımcı olabilir. Teşekkür ederiz.

 12. kapağın altındaki vidayı alyanla söktüm fakat , yukarı doğru kuvvetlice çekmeme rağmen , kolu bir türlü çıkaramıyorum,ne yapmam lazım , teşekkürler…

  1. Kol zaman içerisinde plastik parçaya iyice oturmuş olabilir. Bu sebeple kolun alt kısmına metal bir parça koyarak parçaya çekiçle yavaş yavaş vurarak çıkarmayı deneyebilirsiniz. Ancak plastik parçanın kırılarak kol içinde kalma ihtimali var. Böyle bir durumda bataryayı değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Teşekkürler…

 13. Tespitiniz doğru çıktı,beze sardığım bir cisimle kolu yukarıya doğru vurarak çıkartmayı başardım ve değiştirebildim,sorun çözüldü,ilginize teşekkürler….

  1. Sorununuzun çözülmesine sevindik. Umarız paylaşılan bilgiler başkalarına da yardımcı olur. Esenlikle kalın…

 14. GPD markalı,kollu banyo armatürümüz var. Sıcak su kullanırken, ılıştırmak için ortaya yaklaştırdığımızda kombi sönüyor. Başka armatürün kartuş arızası için servis çağırdığımda onu da sordum, çözemediler. Sıcak su giriş vanasını kapatıp denediğimde gördüm ki, kolu sıcak tarafından ortaya doğru çevirdiğimizde, ortaya 2-3 cm kala soğuk su tam gücüyle gelmeye başlıyor. Öyle ki, o noktada da en sağda da aynı tazyikle akıyor. Tahminime göre de kombi sıcak suyu kesiyor. Soğuk suyun başlama yeri veya kademeli artması ayarlanamaz mı? Teşekkürler…

  1. Armatürünüzün garantisi devam ediyor ise sorunu garantiden çözmelisiniz. Garantisi yok ise armatür kartuşunu değiştirmeniz veyahut yeni bir banyo armatürü almanız gerekebilir. Çünkü armatür içerisindeki kartuşlar zaman zaman hatalı üretim olabilmekte veyahut kullanıma bağlı olarak zaman içinde bozulabilmekte. İlk bakışta bahsettiğiniz sorun armatür içerisindeki kartuştan kaynaklı görünse de değiştirmeden anlamak mümkün değil. Elinizden geliyorsa ve ürününüzün garantisi bitmiş ise alacağınız yedek bir armatür kartuşunu armatürünüze montajlayarak sonucu izleyebilirsiniz. (armatür kartuşları çok pahalı parçalar değildir) Kolay gelsin…

 15. Mutfak bataryamızı soğuk konuma getirdiğimizde güzelce akıyor. sıcak konuma getirdiğimizde ise neredeyse ip gibi akıyor. acaba sorun kartuşta mıdır?

  1. Sorununuz yüksek ihtimalle kartuştan. Kartuşu söktükten sonra içerisindeki mekanizmayı kontrol ediniz. Filtreyi kontrol ediniz pislik bulunması halinde filtreyi temizleyerek tekrar montajını yapınız. Sorununuz bu şekilde çözülecektir. Çözülmemesi halinde yeni alacağınız kartuş ile sorunu kökten çözmeniz mümkün. (kartuşu sökerken musluğun vidalarının yalama olmamasına dikkat etmelisiniz.) Kolay gelsin.

 16. Uzman abilerime kolay gelsin. Yeni bir banyo bataryası satın aldım. sanırım markası karam su . zorlanarak yerine taktım bayağı bir zedeleme oldu. taktıktan sonra hem sıcak konumda hem soğuk konumda hemde ortada ve kapalı iken bayağı bir damnlattığını gördüm. buradaki yazılanları uygulayarak kartuşu değiştim. ama aynı şey devam etti. bataryanın garantisi yok. kartuşu 4 tl ye aldım. aynı marka bataryanın içinden söküp verdiler. sorum şu; her iki kartuşda arızalımıdr yoksa bataryanın kendisinde bir problemmi var ? tekrar başka bir kartuş alarak sorunu çözebilirmiyim ? yoksa boşuna mı para vermiş olurum. kartuşun takıldığı yere baktım gözle görülür bir pislik falan yok. ne yapabilirm ? teşekkürler.

  1. Bataryanızda fabrikasyon hata olma ihtimali bulunmaktadır. Zaman zaman bu tarz ürünlerde üretim hatalarına rastlanabilmektedir. Kartuşu değiştirmenize rağmen aynı sorun devam ediyorsa bataryanızda yapısal bir bozukluk olma ihtimali yüksek. (zorlanarak takmanız bu ihtimali güçlendiriyor) Sonradan aldığınız kartuşun arızalı olma ihtimali de elbetteki var. Bunu anlamanın tek yolu başka bir kartuş daha almak. Öncelikle başka bir kartuşla daha bataryanızı denemeniz mantıklı olabilir. Sonrasında sorununuz devam ederse ürünün garantisi bulunmaması nedeniyle yeni bir batarya almanız şart. Batarya alırken ucuz ürünleri tercih etmek ilk başta ekonomik gibi görünse de uzun vadede aleyhinize olacaktır. Piyasada uygun fiyata kaliteli ürünler bulunabilmekte. Bu tarz ürünleri tercih etmeniz daha rahat ve uzun süreli bir kullanım sağlayacaktır. Kolay gelsin…

 17. yeni evde arbeka marka bataryalarımız çok sert açılıp kapanıyor. zamanla yumuşarmı yoksa iyisiyle değiştirmek gerekirmi. birde banyoda güneş enerjisi suyunu ayarlamak çok zahmetli oluyor. bir soğuk bir sıcak su akıyor bunun için gpd termostatik banyo bataryası işe yararmı. tavsiye edermisiniz termostatik bataryayı

  1. Bataryalarınızın sert açılıp kapanması kalitesi ile doğru orantılıdır. Bataryalarınızın açma kapama kolları düşüncenizin tersine zaman içerisinde daha da sertleşecektir. Bataryalarınız mevcut haliyle kullanımınızı sıkıntıya sokuyorsa kartuş değişimini deneyebilirsiniz. Tabi ki kaliteli bir batarya almanız halinde uzunca bir süre herhangi bir şikayetiniz olmayacaktır. Saygılarımızla…

 18. Hocam Merhaba. Bizim banyoya bu aç-kapa muslukları taktık. Vanayı ortaya doğru getirince soğuk su tazyikli olduğu için sıcak suyu bastırıp enerjiye gidiyor sanırım. Bu yüzden enerjiden su taşıyor. Bunu nasıl çözeriz?

 19. Merhabalar. Benim mutfakta bulunan batarya kuğu model, su akan kısmı dönebilir şekilde, musluğu açtığımda dönen kısmından su akıtıyor. Bu sorun nasıl giderilebilir. Teşekkürler.

  1. Sorununuzu tam olarak anlayamamakla birlikte, bu tür ürünlerde kullanışlılığı artırmak için hareket kabiliyeti sağlamak amacıyla konulan ek yerlerindeki lastik contaların zamanla özelliğini yitirmesi veyahut ek yerlerinin gevşemesi bu tür sorunlara sebep olabilmektedir. Öncelikle ek yerlerinin gevşeyip gevşemediği kontrol edildikten sonra sorunun devam etmesi halinde conta değişimi yoluna gidilmelidir. Kolay gelsin…

 20. Gül fonte marka eviye bataryası kullanıyorum.Fakat bataryanın borusu delik ve musluğu açtığımızda delik yerden su kaçırıyor.Bu deliği tıkama şansım varmı?Yoksa yeni bataryamı almalıyım?

  1. Bahsettiğiniz delik hortumlarda mı yoksa eviyenin kendi su çıkışının sağlandığı metal boruda mı bunu belirtirseniz daha net cevap verebiliriz teşekkürler…

 21. Cevabınız için teşekkür ederim, sorunumu doğru anlamışsınız, musluğun ek olan kısmı yani hareketli olan kısmından musluk açıldığında su sızdırıyor, sözünü ettiğiniz ek yeri nasıl, nereden sökülebiliyor, bataryayı tezgahın altında kalan kısmından komple sökmek mi gerekiyor, yoksa açıp kapatma kısmını sökerek mi ulaşabiliriz.

  1. Bataryaların genelinde döner kısımda iki taraflı anahtar ile tutulabilmesi amacıyla çentik bulunur. Bu çentikleri uygun büyüklükteki iki ağızlı anahtar ile sağdan sola doğru çevirerek sökebilirsiniz. Söktükten sonra duruma göre içinde bulunan plastik contayı çıkararak ona uygun nitelikteki bir conta ile değişim yapabilirsiniz. Teşekkürler…

 22. banyoda duvarda olan ikili musluğun içini aç kapa olarak değiştirmek istedim. ama aç kapa iç kısım duvardakine kısa geldi ve kapalıykende su akıyor çok açıkkende. yani uymadı. acaba bu aç kapalar her musluğa olmuyor mu

  1. Aç kapa başlıkların farklı ölçülerde olanları mevcuttur. Ürünü satın aldığınız yere daha önce söktüğünüz başlığı götürdüğünüzde size uygun olan ölçüde başlığı vereceklerdir. Kolay gelsin…

 23. Şpd marka yeni mutfak ewyesi aldım değiştirdim amA su sızdırıyor hortumun birinden musluk kapalıykende su damlıyor hortumun tekinden siZce sorun nerde hortum patlak olabilirmi?kendi imkanımla baktığım kadarıyla başka bi yerden sıZdırdıgını göremedim ama sizin tavsiyen edeceğiniZ yer lere bir daha bakarım.ilginiZe şimdiden tşkler..

  1. Hortumdan su damlaması hortumdan kaynaklı bir sorun gibi gözüküyor. Ancak daha önceki eviyenizde böyle bir problem yokken eviye değişimi sonrasında sorun başladıysa eviyenin hortumla birleşen kısmından da sızdırıyor olabilir. Hortumlar ucuz malzemelerdir öncelikle hortum değiştirerek sorunun kaynağını net olarak öğrenebilirsiniz. Zaten zaman içerisinde hortumların basınçtan aşınması sebebiyle değiştirilmesi gereklidir. Değiştirdikten sonra sorununuz devam ederse yeni aldığınız eviyeyi aldığınız yere geri götürerek değişimini talep edersiniz. Zaten eviyelerde hortum birleşim yeri ve hortumun kendisi haricinde sızdıracak başka bir bölüm bulunmamaktadır. Kolay gelsin.

 24. Daha önce bir soru sormuştuk ” mutfak bataryamız soğukta normal akıyor, sıcakta ise oldukça zayıf diye” kartuşu değiştirmemiz halinde kökten çözüm olacağı tavsiyesinde bulunmuştunuz. Tavsiyenizi uyguladık, yeni kartuş aldım fakat aynı problem devam ediyor. Ne önerirsiniz? Teşekkürler.

  1. Bu durumda sıcak suyun gelmiş olduğu musluk ile duvardaki su çıkışı vanası arasındaki hortumu kontrol etmeniz sorununuzu çözebilir. Çünkü bazen su içerisinde bulunan kalıntıların hortumlarda tıkanıklığa sebebiyet verdiği görülmektedir. Lavabonun altındaki sıcak su vanasını kapattıktan sonra bataryadan hortumu çıkartın ve hortumun ucunu bir bakraç içerisine tutarak vanayı açın. Bu şekilde suyun hortuma kadar tazyikli mi yoksa zayıf basınçlı mı geldiğini test edebilirsiniz. Su basıncı hortuma zayıf geliyorsa vanadan da ucunu sökerek hortumu değiştirebilirsiniz. Buna rağmen su yine zayıf gelmeye devam ediyorsa sıcak su tesisatına bakılması gerekebilir. Kolay gelsin…

   1. tavsiyelerinizi aynen uyguladık problemi bertaraf ettik. Yeni bir şey daha öğrendik sayenizde. Çok teşekkürler. iyi çalışmalar.

 25. Yaklaşık 6 aydır mutfak için aldığım musluğun ucunda su sızıntısı oldu. Ucunda kireç vardır düşüncesiyle açmaya çalışırken basit bir şekilde bataryanın ucu kırıldı.. Garantisi 7 yıl Garanti değiştirirmi ne yapmam lazım..saygılar

  1. Batarya kırıldığı için firma büyük ihtimalle değişim yapmayacaktır ancak yine de şansınızı denemenizi öneririz. Değişim yapılmadığı taktirde ürünün parçasını temin edip edemeyeceklerini sorup parça değişimi yapmaları halinde sorununuz çözülmüş olacaktır. Ancak bu sorunuza olumsuz yanıt verirlerse yeni bir batarya almaktan başka yol yok gibi görünmekte. Kolay gelsin…

 26. Banyomda bataryanın lavaboya oturduğu delikten lavabonun altına su kaçıyor. Birleşim yerinde plastik conta var ama sızıntıyı engellemiyor, ne yapabilirim? Teşekkürler.

  1. Ahmet bey, sızıntı contanın eskimesi sebebiyle veyahut deliğin bulunduğu yerin düzgün olmamasından kaynaklanıyor olabilir. Bu sızıntıyı kesmeniz mümkün. Öncelikle deliğin çevresini kuru bir bez yardımıyla güzelce kurulayın. Aynı şekilde bataryanın alt bölümünü ve contanın olduğu bölümleri de kurulayın. Sonrasında contayı yerine takarak şeffaf silikon (kaliteli olması gerekir) yardımıyla dairesel şekilde bataryanın alt bölümünü silikonlayın ve bu şekilde bataryanın montajını bitirin. 3-4 saat kadar bataryanın silikonladığınız bölümüne su değdirmeyin. Bu şekilde yaptığınızda lavabonun oltanı su sızıntısı kesilecektir. Ancak zamanla silikonun aşınması sonucu bu işlemi tekrarlamak zorunda kalabilirsiniz. Kolay gelsin…

 27. benim de banyo bataryası arızalı
  (galip marka sanırım ya bu Glp Maya Banyo Bataryası ya da eko modeli)
  hem alt hem üst taraftan su geliyor biraz araştırdım ve izlenimlerime göre şu salmastra denilen şey bozuk sanırım tam anlamadım gerçi ama onu da bir türlü bulamıyorum ya da sizin başka bir tespitiniz varmı acaba teşekkürler

  1. Salmastra denen parça daha ziyade ilk musluk tasarımlarında kullanılan çevirmeli musluklar içerisinde bulunan parçadır. Aç kapa bataryaların içerisinde ise kartuş bulunmaktadır. Sizin kullandığınız ürüne göre bu parçalardan hangisinin uygun olduğunu tespit ettikten sonra ilgili parçalardan her ikisini de hırdavatçılardan veya sıhhi tesisatçılardan temin edebilirsiniz. Ancak montaj ve değişim için elinizin az biraz yatkın olması gerekir. Aksi halde montajı yapmakta zorlanabilirsiniz. Kolay gelsin.

 28. ben akşam çift bataryalı muslugun bataryasını sökemedim contasını degişterecekcim kireçten nasıl sökemedim nasıl sökecem biraz zorlasam kırılacak

  1. İngiliz anahtarı ile fazla zorlamadan çevirerek açmalısınız. Farklı anahtarlar da kullanmanız gerekebilir. Bu iş el ayarı isteyen bir iştir aksi taktirde bataryanızın kırılması sonucu ile karşılaşabilirsiniz. Kendinizden emin olamıyorsanız usta yardımı almanız tavsiye olunur.

 29. Merhaba
  Mutfak bataryamız aynı resimdeki gibi.Sıcak soğuk göstergesini çıkardım ama içinde sökmek için çivi yok. Muhtemelen birkaç kere sökülüp takılmış eski bir musluk. Ama buna rağmen bensöz konusu kısmı çekip çıkaramıyorum. Zorladıkça da en alt kısım oynamaya başladı. Neden olur?Görmediğim bir çivi var mıdır?,eskidiği için mi çıkmıyor,yoksa biraz daha zorlasam çıkar mı?

  1. İçerisinde vida bulunmamasının sebebi daha önce sökülmüş olması olabilir. Uzun süredir kullanılan bir ürün ise muhtemelen plastik kısım kol içerisine iyice kaynamıştır. Bu sebeple sizi zorluyordur. Daha fazla zorlamanız halinde kartuşun plastik kısmı kırılabilir. Sökmeniz gerekiyorsa yapabileceğiniz çok da bişey yok. Zorlayarak çıkarmayı deneyeceksiniz. Kırılırsa kartuşu yenilersiniz sorunu çözersiniz. Kolay gelsin…

 30. Ben ilginç bir sorun hakkında görüş sormak istiyorum. Mutfak evye bataryası sıcak su alınırken bir süre sonra contalı musluklarda olduğu gibi dır-dır-dır-dır şeklinde titreşimlerle suyu kesip açarak şiddetle ses çıkartıyor ve sonrasında da suyu tamamen kesiyor. Kartuşu çıkarttım, içini açtım seramikler son derece güzel görünüyor, sızdırmazlık o-ring leri de sağlam, kısacası suyun kaçak yapmasına ya da tamamen kapanmasına neden olabilecek mekanik bir sorun göremedim. Suyun kapanması için seramik plakayı hareket ettiren manivelanıın hareket etmesi veya seramik parçanın maniveladan bağımsız hareket etmesi gerekir ancak bu harekete neden olabilecek bir sorun da gözlemlemedim. Kartuşu toplayıp tekrar taktım yerine şimdilik sıcağı ılık tarafa doğru açarak idare ediyoruz. Bu sorun hakkında tecrübesi olup da paylaşabilecek kimse var mı acaba?

  1. Feyiz bey,
   Bahsettiğiniz sorun ile daha önce hiç karşılaşmadım. Sorununuzla ilgili olarak kartuş değişimi yaparak sorunun devam edip etmediğini izleyebilirsiniz. Sonuç olarak kartuşlar çok pahalı parçalar değil. Konu hakkında takipçilerimizden bilgisi olan varsa mutlaka paylaşacaklardır.

  1. Kartuş içerisine su içerisindeki kum parçacıkları sıkışmış olabilir. Sökülerek temizlenmesinde fayda var. Değişim de yapılabilir, malum fazla pahalı olmayan bir parçadır kartuşlar.

 31. Resimdeki bataryada suyu açtığımda bağlantı yerlerinden sızıntı oluyor kapalı durumda sorun yok. Sokup temizledim teflon sardım fayda etmedi. Sorun kartuş mudur?

 32. GPD Fonte Tek Gövde Eviye Bataryasının döner borunun döndüğü (borunun dibinden) yerden su kaçırmakta. Belli ki contanın değişmesi lazım. Ancak, döner borunun oradan çıkartılması için herhangi bir gizlenmiş vida ya da anahtarla döndürülerek açılacak yeri yok. Döner boruyu nasıl çıkartabilirim. Bataryanın şeklini görmeniz açısından link yapıştırıyorum. Şimdiden teşekkürler.

  http://gpd.com.tr/urun/mte15-fonte-tek-govde-eviye-bataryasi/

  1. Ürünü daha önce hiç kullanmamakla birlikte açmanız mümkün gözükmüyor. Dikkat ederseniz ürün açıklamasında “tek gövde eviye bataryası” olarak belirtilmiş. Dolayısıyla ürünün garantisi devam ediyor ise firmadan değişim isteyebilirsiniz. Aksi taktirde contayı değiştirmeniz mümkün olmayabilir. Ancak garantisi bitmiş ise bir ihtimal sızdırma yapan yerin hemen üzerinden açmayı deneyebilirsiniz. Öncelikle çizilmeyi engellemek için ince bir bez dolayarak boru anahtarıyla fazla sıkmadan saat yönünün tersinde çevirerek açmayı deneyebilirsiniz. Biraz zorlama ile açılmaz ise daha fazla zorlamayınız, zira boru yamulabilir veya kırılabilir. Kolay gelsin…

 33. selamın aleküm. abi benim lavabomda bulunan musluk sanırım Penta 6408 Lavabo Bataryası. bataryanın üstündeki borunun biraz yamuk olduğunu düşündüm ve düzelteyim dedim ve biraz oynattım. boru elimde kaldı tam olarak ortadan kırıldı. contasını çıkardım içinden beyaz plastik çıktı. batarya fiyatlarına baktım pahalı ben de öğrenciyim. acaba sorunumu nasıl çözebilirim ? boruyu mu yoksa bataryayı mı değiştirmeliyim ? boruyla bataryayı bağlayan şey tam olarak nedir ? contayı bataryaya bağlayabiliyorum fakat boruyu contanın üstüne getirdiğimde sanki spiralle kesilmiş gibi contanın üstünde duruyor.. yardımcı olursanır sevinirim çok teşekkürler

  1. İsmail bey, bu tarz ürünlerde yedek parça bulmak pek mümkün değildir. Kırılan parçayı da tamir etme imkanınız ya da başka bir boru uydurma imkanınız bulunmamaktadır. Yaşadığınız olayda yeni bir batarya almaktan başka bir yol gözükmemektedir, saygılarımızla…

  1. Sayın Kızıldağ, hırdavatçılarda ve sıhhi tesisatçılarda aradığınız ürünü bulabilirsiniz.

 34. artema pure marka banyo bataryamın kartuşunun değişmesi gerekiyor ancak aç kapa kolu sökmek için hiçbir yerinde vida bulamadım. bu markada kartuş nasıl sökülüyor acaba? Teşekkür ederim.

  1. Artemanın pure serisi 10 yıl garantili üründür. Tavsiyemiz hiçbir işlem yapmadan firmadan değişim talep etmenizdir. Saygılarımızla…

 35. Merabalar benimde banyo muslugunu açtığım zaman sıcak soğukta sıkıntı yok fakat açma yerinin önünde ahizeye su veren küçük parçayı kaldirdigim zaman hem ahizeye hemde yere su geliyo muslugun ucundan.bunu nasil yapabilirim.kartusla ilgili degil bu.armatürun önündeki suyu aşağı yukarı veren küçük parçadan bahsediyorum

 36. Merhabalar yeni inşaati bitmiş eve eca primemix plus banyo bataryası aldım ürün taktığım günden bu yana sıcak ya da soğuk da suyun debisi az akmakta duşlukta böyle bir sorunla karşılaşmıyorum sizce ne olabilir debi ayarını nasıl yapabilirim böyle bir bataryanın

  1. Ürününüzün sıcak ve soğuk su giriş hortumlarının giriş kısımlarını kontrol edin. Yine kartuş içerisindeki süzgece de inşaat pisliği tıkanmış olabilir. Öncelikle hortum girişlerini kontrol etmenizi tavsiye ederiz…

 37. Merhaba , birçok kişinin de maruz kaldığı can sıkıcı bir konuyu danışmak istiyorum sayın admin. Bataryalı tip daha doğrusu Mix Kartuşlu tip lavabo musluklarını açınca çıkan , gerek ev ahalisini ve dahi komşuları da rahatsız edebilecek boyuttaki müthiş ses ve gürültünün sebebi ne ola ? Mix kartuşu değiştirmek bu sesi kesecek kesin çözüm müdür siz ne dersiniz ? (Lavabonun altındaki , bataryaya gelen su vanasını (sıcak ve soğuk vanalarını) da kıstığımız halde sesin kesilmediği durumda)
  Ayrıca bu bataryaların mix kartuşları batarya büyüklüğüne bağlı olarak ayaklı ve ayaksız olmak üzere 35 mm ve 40 mm midir yoksa başka ebat da mevcut mudur ? Cevabınızı bekler şimdiden teşekkür ederim…

  1. Sayın Alkaya, ses hususu genel olarak borulardaki su basıncından kaynaklanan bir sıkıntı olmakla birlikte sizinde denemiş olduğunuz şekilde muslukların kısılması ile yüksek oranda su basıncının neden olduğu ses azaltılabilmektedir. Muslukları kıstığınızı belirtmiş olmanız sebebiyle size evin ana su girişi olan su saatinin hemen önünde yer alan su giriş vanasını da yarı oranda kısmanızı tavsiye ederiz. Bu sayede su basıncını azaltarak sesi önleyebilirsiniz. Zaten giriş vanasını sonuna kadar açmak size bir fayda sağlamayacağı gibi eviye musluk hortumlarına da aşırı basınç binmesine ve bunun sonucunda hortumun patlamasına sebep olacaktır. Bataryalarda genel olarak 35 mm ve 40 mm lik ayaklı ve ayaksız olmak üzere 2 tip mix kartuş kullanılmaktadır. Daha küçük boyutlu olanlar genellikle tek su girişi ve çıkışı olan ürünlerdir. Batarya kartuşu değişimlerinde kartuşu götürerek birebir uyumlu ürünü almanız tavsiyemizdir. Saygılarımızla…

 38. merhaba 35mm-40mm ne demek uzunluklarumı yoksa su basıncımı yoksa çapımı. çıkan parçada 35mm- 40mm diye bir şey yazmıyor ayaksız kartuş ama kaçlık takmalıyım yoksa fark etmezmi. teşekkürler

 39. Merhaba, 1 yıl önce aldığım Fildişi marka banyo bataryası hem fiskiye hem de çeşmesinden aynı anda su vermeye başladı. Suyu aşağıya yada yukarıya vermek için kullanılan buton şeklindeki mekanizma (kol şeklinde eski tip değil) aşağı-yukarı hareket ediyor ama fonksiyonu kalmadı. Garanti kağıdını ve faturasını saklamadığım için garanti kapsamına sokmam mümkün değil. Tamir edilmesi mümkün mü? Alırken satıcı buton şeklindeki mekanizmanın su basıncıyla çalışanı ve mekanik çalışanı var demişti. Ben mekanik çalışanı almıştım.

 40. Merhabalar,
  Mutfak evyesi adı bu sanırım; bulaşık yıkanan yer, burda bulaşık yıkanınca alttan su kaçırıyor baktım evye ve mermer arasındaki macun gibi sarı bir ürün var, mermer yapıştırıcısı sanırım, o kısımdan su geliyor. Su kaçağını nasıl önlerim? Teşekkürler…

  1. Murat bey, bahsettiğiniz kısmın eviyenin mermere montajlandığı yer olarak düşünüyor ve sorunuzu buna göre cevaplıyorum. Öncelikle eviyeyi sökmelisiniz. Daha sonra oradaki kalıntıları temizlemeli ve kurulamalısınız. Eviyenin mermere gelecek olan kısmına yeteri miktarda kaliteli silikon doldurarak eviyeyi yeniden montajlamalısınız. Bu işlemin ardından 8 saat bu bölgeye su temas ettirilmemesi gerekir. Bu şekilde yaptığınızda eviyenin mermerle olan bağlantı yerinden sızıntı kesilecektir. Saygılarımızla…

 41. Teşekkür ederim, sökmeden yukarıdaki aralıklara silikonlasam olmaz mı? Su o aralıklardan sızıyor aşağıya, mermer ve evye birleşim yerlerinden. Sizin dediğiniz daha sağlıklı tabi. Tekrardan teşekkür ederim.
  Saygılarımla.

  1. Aralık içerisindeki suyu tam anlamıyla kurulayamayacağınız için silikon sağlıklı bir şekilde yapışmayacaktır. Bu sebeple sökerek silikonlamanız daha uzun süreli ve amacına uygun bir kullanım sağlayacaktır.

 42. Banyodaki evyem su sızdırıyordu,2 kere kartuşunu değiştirmeme rağmen su sızdırmaya devam ediyor.Yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

  1. Evyenin kartuş bölümünden su kaçırdığından emin misiniz? Eminseniz ve değiştirdiğiniz kartuşlar için de “kesinlikle sağlamdı” diyorsanız, bataryanızın metal kısmında var olan bir şekil bozukluğundan bahsedilebilir ve bunu da parça değiştirerek çözmek mümkün değildir. Bu durumda çözüm bataryayı değiştirmek olacaktır. Saygılarımızla…

 43. Slm yardimci olun lutfen.yeni batarya almak icin o kadar ucret veremem simdi.Lavoba musluğu delinmiş açınca alt tarafında su kaçırıyor.metal yapıştırıcı ise yararlı acaba

  1. Su olan parçalarda yapıştırıcıların çok işe yaramadığını belirtmekle birlikte aklınızda kalmaması için deneyebilirsiniz. Ancak bataryayı değiştirmek en mantıklısı olacaktır.

 44. Artema ankastre stop valf lilia serisi taharet muslugum sizdiriyor kartuslumudur bunlar acaba yoksa komple degismesi mi gerekir siva ustu grubun

  1. Fatih bey, sormuş olduğunuz ürün için açıkçası daha önce hiç söküm işlemi yapmadım, bu sebeple kartuşlu olup olmadığını net bilmiyorum. Ancak bu tip ürünlerin genel mantığı üzere şu tavsiyede bulunabilirim. Öncelikle ürünün içerisinde değiştirilebilir kartuş kullanılmış ise ürünün başlığını sökebileceğiniz bir vida yuvası bulunmalıdır. Bu şekilde bir yapı görebiliyorsanız ürünü sökerek içini kontrol edebilirsiniz. (zaten sızdıran bir üründen bahsediyoruz) Eğer kartuşlu bir ürün olduğunu görürseniz uygun bir kartuşla değişim işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz. Şayet kartuşlu bir ürün değilse sızıntıyı halletmek için her halükarda ürünü değiştirmeniz gerekeceği için direk olarak yenisinin montajını yaparsınız. Umarım yardımcı olabilmişizdir saygılarımızla…

 45. merhabalar mutfak ac kapa muslugunun mermer ıle muslukun temasından su kacırıyor contadanmıdır contadan ıse muslugun ustunu acıpdamı degısmelı yoksa lavo altında somunlu vıda var sıkıstıran ordanmı saygılar

  1. Alttaki vidayı sökerek bataryayı mermerden ayırın. Spiral hortumları da sökerseniz daha iyi olur. Daha sonra ıslak olan kısımları iyice kurulayarak bataryanın mermere oturan kısmına silikon sıkıp bataryayı tekrar yerine montajlayın. Silikon kuruyana kadar (7-8 saat) musluğu kullanmayın, o bölgeyi su ile temas ettirmeyin. Alta su sızmasını bu şekilde kolaylıkla önleyebilirsiniz. (suyun bataryadan sızmadığını, spiral hortumlarında çatlak veya sızma olmadığını varsayarak işlemi anlatıyorum bilgilerinize…)

 46. Merhabalar dediğiniz gibi kartuşu soktum nalburdan aynısı aldim taktim sızıntı musluk kapalı iken kesildi ama suyu sıcak veya soğuk açınca yukardan kartusun üstünden su akitiyor hemde baya baya su akitiyor ne yapmam lazim iyice sıktım herseyi ayrica tam yerlestirdigimden eminim cunku kartus baska turlu zaten oturmuyor bir kişiye sorduğumda batarya patlamış diyor ama o zamanda musluk kapalı iken de şu gelmesi gerekmezmi

  1. Hocam, kartuşu söktükten sonra kartuşu oturtacağınız bölümü gözünüzle ve elinizle kontrol edin bir yamukluk veya aşınma söz konusu mu diye. Bir diğer ihtimal de aldığınız kartuşun arızalı olabileceğidir. Yeni aldım arızalı değildir diye düşünmeyin bu tarz sorunlarla sıklıkla karşılaşılmaktadır. Ürünü değiştirmenizi öneririm. Kolay gelsin…

 47. İyi günler, armatürüm ara musluk olmadan nigel adı verilen parçalarla montajlandı.Su aşırı tazyikli akıyor ve armatür 1 haftada damlatmaya başladı.Armatürde yaşanan bu durum bağlantıdan mı kaynaklı? Kartuşu değiştirince aynı sorunu tekrar tekrar yaşarmıyım? Cevap verirseniz memnun olurum,kolay gelsin.

  1. Ayşenur hanım, öncelikle suyun tazyikini azaltmak adına dairenizin su girişini biraz kısmanız yararınıza olacaktır. Damlatan armatür için kartuş değişimi sorununuzu çözebilir. Çünkü bahsettiğiniz şekilde sızıntılar armatürlerde genellikle kartuş kısmından gerçekleşmektedir. Kartuşlar çok pahalı olmayan parçalar olduğu için sorunu çözmek adına değişim yapılarak sorunun çözülüp çözülmediği kontrol edilebilir. Sıkıntı devam ettiğinde garantisi olmayan bataryalar için mecburen değişim gerekecektir. Kolay gelsin.

 48. Sorun bataryanın sağa sola dönen musluk kısmının arasından altından ve üstünden su sızdırıyor kartuş değişerek çözülmedi lütfen yardımcı olabilirmisiniz

  1. O kısımda bulunan contayı değiştirerek sorununuzu çözmeyi deneyebilirsiniz. Şayet bu şekilde de sonuç elde edemezseniz bataryanın başlık kısmını söküp aynı boyutta bir başka başlıkla değiştirebilirsiniz. Başlıklar hırdavatçılarda ayrı olarak satılmakta ve uygun fiyatlara bulunabilmektedir. Kolay gelsin.

 49. Artema Ilia el duşlu A42046 mutfak bataryası kullanıyorum. Fıskıyenin ucunda çevirme başlığı var. Başlığı çevrilerek fıskiye ve düz akış arasında geçiş yapılıyor. Şuan bozulmuş durumda. Ya ikisini birden beraber akıtıyor ya da sadece fıskiye çalışıyor. Başlığı tamamen değiştirmeden sadece içinden bir valf değiştirerek tamir etmenin yolu var mıdır? Yoksa çaresiz fıskiyenin başlığı komple mi değiştireceğiz?
  Yardımlarınız için şimdiden teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

  1. Ürünün garantisi devam ediyorsa garanti ile sorununuzu çözmeyi deneyin, malum bahsettiğiniz batarya pahalı bir ürün. Diğer türlü başlığı değiştirmeniz gerekmekte.

 50. Mutfak bataryasının kartuşu yaklaşik 1 ay önce degiztirdim.hirdavatcidan markasi olmYan bir kartus aldim 9 tl. Bu güne kadar sorunsuz kullandim. Fakat biraz önce suyu açtığim zaman gövdesindeki yuvarlak kısımdan ćok hafif sızıntı olduğunu gördüm. Sorun kartustanmi dir yoksa bataryayimi değißtirmeliyim.

  1. Sızıntı kartuştan kaynaklıdır. Kartuşu tekrar değiştirmeniz gerekiyor. Kaliteli bir kartuş almanızı tavsiye ederim. Kolay gelsin…

 51. İyi günler banyo armatürü kapalı konumdayken su damlatıyordu kartuşu değiştirdim yine aynı sorun devam ediyor ne yapmalıyım

  1. Bataryanız çok eski ise kartuşun oturduğu kısımda korozyon oluşmuş olabilir. Kartuşu söktükten sonra kartuşun oturacağı bölümü elinizle kontrol ederek aşınma olup olmadığına bakınız. Şayet aşınma var ise bataryayı değiştirmeniz gerekecektir. Bir diğer ihtimalde değişim yaptığınız kartuşun da arızalı olması. Düşük bir ihtimal olmasına karşın yeni aldığınız kartuşun da arızalı olabileceğini belirtmekte fayda var.

 52. n.11 .com dan 2 gün önce teka cosmo mg batarya satın aldım montajını yaptırınca fark ettik açma kapama valfinin etrafından da su akıyor..birde kapatınca sızdırıyor.site montaj yapıldığı için iade kabul etmiyor .ne sıkıntısı olabilir yeni üründe kartuş problemi olabilirmi değiştirmelimiyim?

  1. Habil bey, yeni aldığınız ürünün mutlaka garantisi vardır. Öncelikle ürünün müşteri hizmetlerini arayarak kutu içerisinde garanti kartınız varsa kart ve faturanın bir örneğiyle birlikte bataryanızı belirtilen adrese gönderiniz. Böyle bir durumda üründe değişime gidilecektir. Bataryanızın kartuşunda sorun olma ihtimali yüksek ancak açmanızı tavsiye etmiyoruz zira böyle bir müdahalede ürününüz garanti dışı kalacaktır. n11.com satıcısı ile uğraşmanıza gerek yok direkt olarak ürünün kendi servisi ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. Şayet müşteri hizmetlerinden değişim noktasında bir sonuç alamazsanız o zaman kartuş değişimini deneyebilirsiniz.

  1. Batarya içerisindeki kartuş işlevini yitirdiği için sızdırma yapabilir. Yazımızda anlatılanları uygulayarak kartuş değişimi ile sorununuzu çözmeyi deneyebilirsiniz. Kolay gelsin…

 53. Her markanin ayri kartusu var midir? Mesela benim armaturum GPD. Yapi marketten alacagim bir kartus buna uyar mi? Yoksa illa ki icinde oldugu gibi GPD mi almam gerekiyor?

  1. Kartuşlar belirli ölçülerde üretilmektedir. İlla her markanın kendi kartuşu olacak diye bir kaide yoktur. Ancak kartuşların da kalite kalite olduğunu belirtelim. Kendi orijinal kartuşunuzla aynı ölçüde başka bir kartuşla değişim yapabilirsiniz. Armatürünüz GPD diye GPD kartuş aramanıza gerek yoktur zaten bulma imkanınız da oldukça zayıftır.

 54. banyomu yeni yaptidim lavabo ve musluk yeni ama lavabo muslugunun kenarlarindan su sizdiriyo muslugu takan su tesisatcisini cagirdim lavabo deligi buyuk diyor şeffaf bir seyler koydu muslugun altina kesmisti ama şimdi gene akitiyo ne yapabilirim acaba

  1. Esra hanım, sorununuzu tam anlayamamakla birlikte bataryanın tezgahla birleştiği noktadan tezgah altına bir sızdırma olduğunu anlatmaya çalıştığınızı varsayıyoruz. Şayet durum bu şekildeyse büyük olan delik kısmın bir şekilde kuvvetli ve kaliteli bir silikonla kapatılabileceğini ve sızdırmanın kesileceğini söyleyebiliriz. Bunu da bataryanın montajını yapan ustanızdan isteyebilirsiniz. Eğer yanlış sorununuzu yanlış anlamışsak sorununuzu daha açık bir şekilde yazarsanız yardımcı olmaya çalışırız. Saygılarımızla…

 55. Merhabalar banyo muslugumdaki bataryamda markasini bilmiyorum fakat suyu sofbene veren yada musluga veren conta kisimda bir sikinti var sanirim o kisim tam oturmadigindan armaturum su damlatiyor bu kisimdaki conta degisebiliyor mu yoksa armatur mu degistirmeliyim simdiden tesekkurler saolun

  1. Gamze hanım, o başlığı sökerek (fazla zorlamadan) contayı kontrol edebilirsiniz. Gerekirse contayı söküp temizleyerek tekrar yerine oturtup damlamanın kesilip kesilmediğini kontrol edebilirsiniz.

 56. Merhabalar kartuşlu banyo bayaryasi kullanıyorum. Fakat bu alt üst ayarını yapmaya yarayan küçük buton yukarıda çeksem aşağıda indirsem hem alttan hem üstten su veriyor sizce sorun nedir?

  1. Hüsnü bey Ürününüz garantili ise öncelikle ürününüzü garantiye göndermenizi tavsiye ediyoruz. Bunun haricinde butonun conta kısmının değişimi gerekebilir. Ürününüzü fazla zorlamadan bu bölümü sökerek kontrol sağlayabilirsiniz. Gerekli aletiniz yok ise ve bu hususlarda deneyimli değilseniz ürünü kırabilirsiniz. Ürünü uzun süreden beri kullanıyorsanız en güzeli yenisi ile değiştirmek olacaktır.

 57. Merhaba. Eca caro serisi banyo duş bataryası kartuş bölümünden kırıldı. Bu kartuşun değişme imkanı var mı acaba. Yeni batarya mı almak gerekir.

  1. Bu tarz ürünlerde kartuş bölümünün değiştirilmesi mümkündür. Mevcut bataryanızın kartuş kısmını üst tutamağa ve alt bölüme zarar vermeden sökerek kartuşunuza uygun yeni bir kartuş alarak değişimi sağlayabilirsiniz. Saygılarımızla…

  1. Metin bey, bahsettiğiniz batarya üzerinde daha önce çalışma imkanım olmadı. Öncelikle ürünün garantisi devam ediyorsa bu yolu denemenizi tavsiye ederiz.
   Sorunuza şu şekilde cevap vermeye çalışalım. Fotoğrafta kartuşa erişim sağlayabilecek herhangi bir vida girişi gözükmemekte. (arka tarafta kalmış olabilir) Musluk kollarının arka tarafında kalan bölümde vida kapağı bulunuyor ise kartuş değişimi mümkün olabilir. Ancak yine de net bir cevap veremiyoruz. Bu hususta Güral firmasının müşteri hizmetlerinden yardım almayı deneyebilirsiniz. Güral firmasının mail adresi: info@guralvit.com.tr Telefon numarası: 0274 225 03 00 Saygılarımızla…

   1. Cevabınız için teşekkürler. Ben bunun içini açıp baktım içinde basit bir mekanizma var. Sıradan bir aç kapa mekanizması. sıkıntı şu ki bu aç kapa yı tüm ili didik etmeme rağmen bulamadım. Boyu piyasada satılan aç kapalara göre 1 cm kısa. Sizce nereden bulabilirim? ürün garantili ama aldığım iş yeri kapandı. Güral firmasını aradım fakat pek yardımcı olamadılar.

    1. Metin bey, bazı durumlarda firmalar standart dışı üretim yoluna gidebiliyor. Bahsettiğiniz mekanizma mutlaka bulunabilir ancak ne şekilde denk getirebilirsiniz onu bilemeyeceğim. Zira parça değişmediği müddetçe tamiratını yapmanız maalesef mümkün gözükmüyor. Firmadan temin etme yoluna gidebilirsiniz. Saygılarımızla…

 58. Selamlar.Kolay gelsin.Bataryanın üzerinde siyahımsı ve kahverengimsi lekeler oluştu ne ile temizleyebiliriz?

  1. Murat bey, bahsettiğiniz lekeler batarya üzerindeki nikelajın rengini atmasından dolayı oluşmuş ise (kireç sökücü vs. gibi kimyasallar ile yapılan temizlik buna sebep olabiliyor) maalesef bu lekeleri giderebilmek mümkün değildir. Zira bu durum leke oluşumu değil bataryadaki nikelaj kaplamanın özelliğini kaybetmesi sorunudur. Saygılarımızla…

 59. Mutfakta musluğu açınca banyonun sol tarafından bağlantı yerinden su geliyor evde doğalgaz YÖK neden oluşuyor değerli admin

  1. Sezgin bey, sorununuzu biraz daha açabilirseniz faydalı bir cevap vermeye çalışacağım. Saygılarımla.

 60. MERHABALAR,
  MUSLUKTAN SICAK SU ÇOK AZ GELİYOR.
  SOĞUK SU GAYET TAZİKLİ AKIYOR.
  DİĞER MUSLUKLARDA SICAK SUDA SORUN YOK.
  2-3 GÜNDÜR DURUM BÖYLE,
  KARTUŞ MU YENİLENECEK ?
  NEDEN OLABİLİR ?
  Yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Sayın Çayır, bataryalardaki sıcak su ve soğuk su girişleri malumunuz üzere ayrıdır. Sıcak suyun az geldiğinden şikayet ettiğiniz için sıcak su girişini sağlayan spiral hortumu sökerek kontrol etmeniz i öneririz. Zira zaman zaman bu hortumların içerisine pislik tıkanabilmektedir. Burada bir sorun gözükmez ise bataryanızı sökerek kartuş içerisinde pislik olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Şayet orada da bir sıkıntı gözükmüyor ise (bizce ikisinden birinde mutlaka tıkanıklık vardır) kartuşu değiştirerek sorunu çözebilirsiniz. Kolay gelsin.

 61. benim lavabo da ki bataryalı musluk artık çürümüş sayılır sızdırıyor açma kapama düğmesi arızalı artık değiştirmeyi düşünüyorum.

  her batarya her lavaboya uygun mudur.

  1. Genel manada bataryalar standart boyutlarda üretilmektedir. Ancak yine de bir ip yardımıyla mevcut bataryanızın ölçüsünü almanızı veya bataryanızı sökerek uygun boyutta batarya almanızı tavsiye ederiz.

 62. Kuğu tipi mutfak bataryası suyu açınca kuğu başlığın dibinden su kaçırıyor. Her markanın contası aynı mıdır? beyaz bir conta var kırılmış, tamamen sökemedim kuğu baş gövdeden ayrılır mı? Yeni lastik conta alsam nasıl takarım? Şimdiden çok teşekkürler

  1. Naz hanım, öncelikle marka söyleseydiniz biraz daha net bilgi verebilirdik. Genel olarak bahsettiğiniz bölüm kuğu bataryalarda uygun aletle sökülebilmektedir. Bu bölümü dikkatle incelerseniz alt taraftaki somun kısmını görebilirsiniz. Bu kısmı söktükten sonra contaya erişebilir, yenisi ile değiştirebilirsiniz. Saygılarımızla…

 63. Merhaba, Batarya borusundan çatlamış ve ince gözle görülmeyecek kadar bir su fışkırtıyor Bu durumda komple mi değişmeliyiz?

  1. Murat bey, batarya boruları ayrı olarak satılmaktadır. Batarya borunuzu sökerek aynı ölçüde bir boru ile değişim yapabilirsiniz. İlgili parça hırdavatçılarda veya sıhhi tesisat ürünleri satan dükkanlarda rahatlıkla bulunabilmektedir. Fiyatları ise 10-20 TL arasında değişmektedir. Söküm ve tekrar montajı oldukça basittir, kolay gelsin.

 64. Merhaba,yüksek lavabo bataryasinin tezgah alti baglantisindan su damlıyor.(Ay seklindeki parcanin vidasinin ucundan )Montaj bağlantı parcalari paslanmisti (ay şeklinde 2 vidali parça) onu değiştirdim.Ama aynı yerden yine sızma var. Kartus mu almam lazim?

  1. Aylin hanım, tarifinize göre spiral hortumların bataryaya giriş kısmından su kaçırdığını düşünüyorum. Bataryanın lavabo altındaki musluk bağlantılarının söküldükten sonra lavabodan ayrılarak bahsettiğimiz spiral hortumların değiştirilmesi gerekir. Kartuş sızdırması bataryanın açma kapama bölümünde meydana gelir. Başka yerde olan sızıntı kartuş kaynaklı değildir. Sorununuz büyük ihtimalle spiral hortumların değiştirilmesi ile çözülecektir. Kolay gelsin.

 65. Hayırlı günler.
  Bataryayı değiştirdim sıcak vanasını açtım bi sorun yok.soğuk vanasını açtığımda su hiç kesilmeksizin akmaya başladı soğuk vanasını kapatmak durumunda kaldım.bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

  1. Muhammed bey, almış olduğunuz bataryanın kartuşunda arıza olabilir. Alınan sıfır bataryalarda zaman zaman dediğiniz sorunla karşılaşılabiliyor. O yüzden size tavsiyemiz almış olduğunuz firmaya durumu anlatın ve değişim talep edin, zira ürünün garanti kapsamında olması gerekli. Ben firmayla uğraşamam kendim hallederim derseniz de kartuşu değiştirmeniz gerecektir. Saygılarımızla…

 66. iyi günler,
  banyo bataryasında sıcak suyu açınca su birden soğuyo ve sonra tekrar ısınıyo sorun kartuştamıdır acaba yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Yener bey, sıcak akan suyun birden soğuması hususunun kartuşla bir ilgisi bulunmamaktadır. Kış günlerinde kombinin aynı zamanda peteklere giden suyu da ısıtması sebebiyle bu tarz anlık değişmeler olabiliyor. Siz banyodan sıcak su almaya çalışırken aynı zamanda kombi peteklere su vermeye başlayınca musluğa verilen sıcak su anlık olarak kesildiğinden sizin yaşadığınız sorun ortaya çıkmaktadır. Bu durum için yapılabilecek birşey yoktur çünkü cihazın tasarımı bu şekildedir. Buna çözüm üretmek adına çift eşanjörlü kombiler tasarlansa da fiyatı yüksek olduğundan çoğu kişi tarafından tercih edilmemektedir.
   Sizin bahsettiğiniz olayın fiziki veya müdahale edilebilir bir problem olmadığını böylece belirtmiş olalım. Saygılarımızla.

  1. Namık bey, bataryanın suyun akmasını sağlayan boru (eviye) kısmından mı yoksa açma kapamayı sağlayan koldan mı bahsettiğinizi tam olarak anlayamamakla birlikte sorunuzu iki yönden de kısaca cevaplamaya çalışacağım. Öncelikle suyun akmasını sağlayan boru (eviye) kısmından bahsediyorsanız borunun (eviye) alt bölümündeki somunu gevşettikten sonra yukarı doğru kuvvet uygulayarak asılmanız gerekir. Zira burada conta olduğu için sökülmekte zorluk yaşayabilirsiniz.
   Şayet açma kapama kolunu sökmekte zorlanıyorsanız orada bir sıkışma söz konusu olabilir. Zira oradaki vida zaman içerisinde sıkışma yapabiliyor. Bu vidayı sökemiyorsanız kartuşun kafa kısmını kırana kadar kolu zorlayabilirsiniz. Kırıldıktan sonra bir tornavida yardımıyla kol içeresinde kalan plastik kısmı sökebilirsiniz. Bunun ardında da yeni kartuşu takabilirsiniz. Konu ile ilgili açıklama isterseniz lütfen bize yazmaktan çekinmeyin. Saygılarımızla.

 67. İyi günler banyoya batarya aldım ama bataryanın sıcak su tarafında ince iğne ucu kadar bir delikten su sizdiriyor.ek yerlerinden değil sıcak su tarafından yüzeyinden.urunun garantisi yok.onu nasıl neyle kapatabilirim…saygılarımla teşekkürler..

  1. Asım bey, anlattığınız üzere almış olduğunuz ürün defolu bir ürün gibi görünüyor. Bahsettiğiniz şekilde bataryanın metal kısmında bulunan bir deliği kapatmanız çok mümkün olmayacaktır. Suyun basıncı deliği kapatmanıza imkan vermez bu sebeple bataryayı değiştirmeniz gerekli.

 68. İyi günler.mutfak lavabosu için yeni batarya aldım taktım fakat soğuk su bağlantı hortumundan sızdırma yapıyor batarya girişinden birde banyo bataryasında sıcak su açılıp kapandığı zaman bir daha su ısınmıyor ve soğuk su akıyor bayağı bir su akıttıktan sonra ısınıyor ne yapmalıyım

  1. Süleyman bey, soğuk su bağlantı hortumunuz yıpranmış olabilir, bu sebeple yıpranan conta kaçırma yapıyordur diye tahmin ediyorum. Bu hortumu değiştirerek sorununuzu çözebilirsiniz (hortum fiyatı ortalama 7-10 TL). İkinci sorunuzla ilgili olarak da kombi kullandığınızı varsayarak sorunuza cevap veriyorum. Kombi ile banyo arasındaki mesafe fazla olduğu zamanlarda sıcak su kapatılarak soğuk suya geçiş yapıldığında kombi devreden çıktığı için arada tekrar sıcak su açıldığında bir müddet soğuk su gelmesi muhtemeldir. Özellikle banyodan sıcak su talebiniz kombinin peteklerin suyunu ısıttığı bir ana denk gelirse bu süre biraz daha uzayabilir. Yani bahsettiğiniz olayda bir anormallik söz konusu değil. Ancak bu süre 1 dk.dan fazla sürüyorsa kombinizi kontrol ettirmeniz gerekebilir. Bu süreleri peteklerinizin ısıtmasının olmadığı yaz dönemlerinde test etmenizi öneririm. Isınma ile batarya arasında doğrudan bir bağ bulunmamakla birlikte küçük bir ihtimal de olsa banyo bataryasının kartuşu sıcak soğuk su geçişlerinde kaçırma yapıyor olabilir. Bu sebeple tüm testlerden sonra yine sorununuz devam ederse maliyeti düşük olduğu için bataryanın kartuşunu değiştirerek sonucu gözlemleyebilirsiniz. Saygılarımızla.

 69. Merhaba Banyo lavabo bataryasının tazgah üstü ile batarya bağlantı arasından lavabo tezgahından içeri su sızdırıyor banya seramik tezgahı düzgün yapmamışlar tahminen ondan oluyor sızdımayı engellemek için en iyi çözüm ne olur sizce silikon yapmalı yoksa ek bir tane uygun büyükçe bir conta mı takılmalı ne dersiniz ?

  1. Murat bey, sızdırmayı engellemek için conta takmanız çok uygun olmayacaktır. Zira arada yapısal bir bozukluk var ise conta koysanız da bu bölümden su sızmaya devam edecektir. Bunun için piyasada bulunan suya dayanıklı silikon temin ederek bataryanın altına yeterli miktarda uygulayarak lavaboya oturtmalısınız. Bu işlemi uygulamadan önce bataryada silikon gelecek kısmın ve lavabodaki silikon gelecek kısmın kuru olduğundan emin olun. Su uygulanacak olan silikonun yapışmamasına ve istediğiniz sonucu elde edememenize sebep olacaktır. Saygılarımızla.

 70. S.a. mutfak armatör ‘ün alt kısmından su sızdırıyordu kartuş değiştim ama gene sızdırıyor sızdıran bağlantıyı da söktüm sert bi conta koymuşlar. Acaba kartuş arızalı olabilirmi yada o conta daha yumuşak bi contami olmalı ucuz bi musluk değil kartuşun arızalı olup olmadığını anlaya bileceğimiz bi yöntem varmıdır teşekkürler

  1. Alt kısmından kastınızı tam olarak anlamamakla birlikte kartuşların bazen arızalı çıkabildiğini belirtelim. Kartuşu aldığınız yerden değişim talep ederek kartuşun arızalı olup olmadığını tespit edebilirsiniz. Sızdırma yapan yeri daha net tarif ederseniz yardımcı olmaya çalışabiliriz.

 71. Ar Moni Eviye Bataryam (Ürün Kodu:3102 118 010) sert bir şekilde açılıp kapanmaya ve gıcırtı yapmaya başladı. Sorunumu nasıl çözebilirim.

  1. Turgut bey bahsettiğiniz sorun bataryanızın kartuşunun ömrünü doldurmuş olmasından kaynaklanmaktadır. Bataryanızın kartuşunu yazıda anlatıldığı şekilde sökerek değiştirmeniz halinde sorununuz kesinlikle çözülecektir. Konuyla ilgili başkaca merak ettiğiniz bir husus var ise çekinmeden sorabilirsiniz. Saygılarımızla

 72. Mutfakta ki metal lavabo yanlarında bulunan ceko mastır vb. Ürünün eskimesinden dolayi sızıntı yapıyor çözüm nedir

  1. Öncelikle sızdıran yerlerdeki kalıntılar varsa onları temizleyerek ıslaklıktan arındırmanız gerekiyor. Sonrasında yapı marketlerden alacağınız silikonize mastik ürünlerle (silikona benzer) veya suya dayanıklı kaliteli silikonlarla sızdırma yapan kısımları kapatabilirsiniz. Kolay gelsin.

 73. Merhabalar. Mutfak suyu bataryası kartuşunu değiştirdim, fakat aç kapa bölümünün dibinden su sızıyor. Zaten o yüzden değiştirmiştim, yine de aynı sorun devam ediyor. Acaba kartuşun üzerindeki yüzüğe slikpn aıkarak kapatsam sorun hallolur mu? Yoksa bataryayı komple mi değiştirmek gerekiyor ? Şimdiden teşekkürler

  1. Hamza bey, öncelikle iş yoğunluğundan dolayı fırsat bulamadığım için sorunuza geç cevap verdiğimden dolayı kusuruma bakmamanızı rica ediyorum. Sorunuza gelince, bataryanız bahsettiğiniz kısımdan su sızdırıyor ise kartuşun üzerine oturan kısmı iyice sıkmayı denemenizi tavsiye ediyorum (kararınca). Eğer sorun buna rağmen devam eder ise bataryanızdaki bir aşınma yada yapısal bir bozukluk bu sızdırmanın sebebi olabilir. Silikon sıkmak sorununuzu çözmez, belki birkaç gün engeller ancak sorun yine devam eder. Böyle bir durumda en kalıcı çözüm maalesef bataryayı değiştirmek olacaktır. Saygılarımla.

 74. YUKARIDA RESİ OLAN MUTFAK BATARYAMIN KARTUŞUNU AYNI KARTUŞUN YANİSİ İLE DEĞİRTİRDİM AMA YİNE SU SIZDIRIYOR,NASIL YARDIMCI OLABİLİRSİNİZ.

  1. Adnan bey, öncelikle sızdırma yapan kısmı tam olarak belirtmemişsiniz ancak yine de sorunuzu cevaplamaya çalışacağım. Batarya kartuşları bazen hatalı üretilebiliyor. Bu bağlamda değiştirmiş olduğunuz kartuşun arızalı olma ihtimali bulunuyor. Dilerseniz kartuşu aldığınız yerden başkasıyla değiştirebilirsiniz yada başka bir tane daha alarak tekrar deneyebilirsiniz. (özellikle bataryanız kaliteli bir batarya ise yeniden değişimi kesinlikle tavsiye ederim) Bir diğer hususta kartuşun montajı hususu. Kartuşun montajını yaparken takmış olduğunuz parçaların iyi oturmasına ve anahtar yardımıyla sıktığınız bölümlerin diş kapmadan sıkılması gerekmekte, bu hususu da göz önünde bulundurarak montajı yenilemenizi tavsiye ediyorum. Saygılarımla.

 75. Sabırla sorunları çözmeye çalıştığınız için takdire sahansiniz. Mutfak bataryasini kapattıktan sonra her seferinde muslugun ucundan zayıf bu şekilde yaklaşık 50 ml kadar su şırlama şeklinde akıp sonra duruyor, tavsiye iz nedir

  1. Recep bey, öncelikle takdirleriniz için teşekkür ediyorum. Sorununuzun tam çözümünü bilmemekle birlikte bahsettiğiniz sorunun sebebinin (özellikle bataryayı uzun süredir kullanıyorsanız) musluktan bataryanıza giden bağlantı hortumlarının süzgeçlerinde bir tıkanma olabileceği kanaatindeyim. Dilerseniz bu hortumları sökerek temizliğini yaptıktan sonra yine aynı şekilde bataryanızda da temizlik işlemini gerçekleştirerek sorunun çözülüp çözülmediğini gözlemleyebilirsiniz. Bu işlemler için özellikle bataryanızı sökerken dikkatli bir şekilde sökmenizi öneririm. Zira uzun süredir kullanılan bataryalarda suya bağlı olarak sıkışma problemleri olabilmekte. Şimdiden kolay gelsin, saygılarımla.

 76. Merhaba,benim mutfak evya batatyası fildişi su arıtma cihazı bağlı olan sıcak- soğuk ve arıtma cihazı ayrı olan model.arıtma cihazımın bağlı olduğu vana su kaçırıyor,açmak icin vida yerı yok kartuş değişimi için başlık kismını nasıl çıkarmam gerek anlatır mısınız? Teşekkürler.

  1. Şenol bey, arıtma cihazlarında ürün yelpazesi oldukça geniş ve hemen her ürün farklı bir yapıya sahip. Bu sebeple ürünün fotoğrafını yada marka modelini paylaşabilirseniz dilimizin döndüğünce yardımcı olmaya çalışacağım. Saygılarımla.

 77. Merhaba yeni aldığım aç kapa banyo muslugundan su kaçırıyor kartuşu değiştirmeme rağmen duzelmedi işin ilginci suyu ilk verdiğimde akıtma yık iken açıp kapayinca başlıyor yorumunuz nedir?

  1. Veysel bey, almış olduğunuz armatürün döküm aksamında yapısal bir bozukluk sebebiyle bu şekilde bir sorun yaşıyor olabilirsiniz. Almış olduğunuz ürün yeni ise garanti kapsamında değişim talep etmenizi öneririm. Bir diğer ihtimal de almış olduğunuz kartuşun da arızalı olabilmesidir. Her ne kadar düşük bir ihtimal bile olsa zaman zaman bu şekilde sorunlarla karşılaşılabilmektedir. Saygılarımızla.

 78. Merhaba,lavabo bataryasının sıcak su veya soğuk su hotumununun bataryaya bağlantı yerinden dolabın içine su damlıyor hortumları değiştiğim hâlde damlama devam ediyor.yardımıcı olursanız sevinirim Teşekkürker

  1. Mehmet bey, bataryanın hortum girişlerini el yordamıyla kontrol ederek orada bulunan bir conta var mı, varsa contada aşınma veya kopma var mı yada herhangi bir pislik tıkanması söz konusu mu kontrol ediniz. Kontrollerinizde bahsettiğimiz gibi bir aksaklık varsa bunları giderdikten sonra hortumların bağlantısını yapınız. Ayrıca hortumları yerine takarken iyice sıkmanız gerekmektedir. Saygılarımızla…

 79. Merhaba armatür su kaçırıyodu vidayı söktüm diğer contalarıda sökrüm ama kartuş yerinden cıkmıyor ne yapabilirim

  1. Hüseyin bey, mutfak ve banyo bataryalarının kartuş değişimlerine ilişkin görsellere yenilerini ekledik. İlettiğiniz soruya yanıt olabileceğini düşündüğümüz için yazımızı ve yazıdaki görselleri yeniden gözden geçirmenizi tavsiye ediyoruz. Ayrıca parçaların sökülmesi esnasında zaman içerisinde parçalardaki sıkışmaya dayalı olarak parçaları biraz zorlamanız gerekebilir, saygılarımızla.

 80. Merhaba. Benim banyo bataryam ustten dik cubuk seklinde acma kapama kolu olan bi model markasini bilmiyorum. cubukla bataryanin birlestigi yuvarlak yerden su siziyor. Nasil acip tamir edebilirim.

  1. Murat bey, hemen hemen tüm bataryaların içerisinde kartuş bulunmaktadır. Açma kapama kolunu çıkarmak ve kartuşa ulaşmak için sökülmesi gereken vida genellikle mavi ve kırmızı sıcak, soğuk su logosunun altına gizlenmektedir. Siz de bu yolu izleyerek bataryanızı sökmeyi deneyebilirsiniz. Marka belirtemediğiniz için çok detaylı fikir veremiyoruz saygılarımızla.

 81. Bataryada sıcak soğuk ayarı yapıyorum belli süre sonra birden sıcak veya soguk akıyor kartustanmı acaba

  1. Mustafa bey, eviniz bireysel kombi ile ısınıyorsa bu gibi bir durumla karşılaşmanız doğal. Tek eşanjörlü kombilerde ısınma suyu ve peteklere giden su tek merkezde ısıtıldığından kombi peteklere su verdiği esnada musluğa giden suyu ısıtamayacağından bu gibi bir problemle karşılaşabilirsiniz. Bu durumu kombinizin konumunu yaz konumuna alarak sadece musluğa su verecek şekilde ayarladıktan sonra musluğa gelen sıcak suyun aniden soğuyup soğumadığını test edebilirsiniz. Saygılarımızla.

 82. Bataryada sıcak soğuk ayarı yapıyorum belli süre sonra birden sıcak veya soguk akıyor ,1-2 dakıka sonra normale donuyor kartustanmı acaba

 83. İyi günler batarya kartuşunu buldum fakat bataryanın icindeki contaları bulamadım nereden temin edebilirim kanallı conta su girince açılıyormuş öyle dedi su tesisatcisi

  1. Hırdavatçılara sormanız gerekecek, ancak yedek parçası nadir bulunan ürünlerden ise bu durum sizi zorlayabilir. Bu tarz parçaları satan standar bir yer söylemek oldukça zor. Saygılarımızla.

 84. merhabalar;Banyo bataryasının damlamasını önlemek için önerdiğiniz şekilde kartuşunu değişecektim. kolu çıkartmak için tapayı çıkardım ancak orada alyan başlığını el feneriyle baktığım halde göremedim görebildiğim kadarıyla iki üç mm çapında yıldız ucu gibi bir kafa var dolayısıylada tamirim başlamadan bitti .
  Önerilerinizi bekliyorum saygılar

  1. Cem bey, her bataryada alyan başlı vida kullanılmamakta olup pek çok modelde yıldız başlıklı vida kullanılmaktadır. Bu vidalar suyla temas ettiğinden bazı durumlarda sökülmelerinde zorlanmalar yaşanabilmektedir. Kolay gelsin.

 85. merhabalar;Banyo bataryasının damlamasını önlemek için tapayı çıkardım ancak orada alyan başlığını el feneriyle baktığım halde göremedim tamirim başlamadan bitti .
  Önerilerinizi bekliyorum saygılar

  1. Cem bey, banyo bataryalarında da alyan başlığı bahsettiğiniz tapanın (kapağın) altında yer almaktadır. Bataryanın marka ve model bilgisini paylaşabilirseniz yardımcı olmaya çalışabiliriz. Saygılarımızla.

 86. Sayın yetkili,
  Kartuşu değiştirdim ama açma kapama esnasında ses yapıyor. Açma kapamayı yapan plastik parça yerine taktığımda çok sıkı ve ses yapıyor. Kartuşu dışarı aldığımdaysa açma kapama plastiği rahat ve ses yapmadan çalışıyor. Nedenini bir türlü bulamadım. Yardımcı olabilir misiniz?
  Saygılarımla.

  1. Selim bey, satın almış olduğunuz kartuşun arızalı olma ihtimali bulunuyor. Kartuşu değiştirerek durumu kontrol edebilirsiniz.

 87. Merhaba,
  Armatürün kolunu söktüm ancak kartuşu tutan bilezik sıkışmış ve asla yerinden oynamıyor. Bir tavsiyeniz olur mu acaba?
  Çok teşekkür ederim.

  1. Merhabalar, bahsettiğiniz parça genelde plastik malzemeden imal edilmektedir. Kartuşu kullanmak için bu parçaya ihtiyaç bulunmasa da görsel açıdan tamamlayıcı bir rolü vardır. Açılmadığını söylediğiniz parçayı dilerseniz pense yardımıyla kırabilirsiniz. Kırdığınız parçanın yerine kullanılmayan başkaca bataryalardan temin edebilirsiniz. Saygılarımızla.

 88. Merhaba benim sorum GPD marka döner başlıklı lavabo bataryası ile ilgili olacaktı bataryamin dönen yerlerinden suyu açınca su kaçıyor nedeni ne olabilir

  1. Bayram bey, bahsetmiş olduğunuz problem sıfır montaj yapılan bir üründe ise üretime ilişkin bir problem olabilir, garanti kapsamında olacağından değişimini talep ediniz. Ancak bahsetmiş olduğunuz ürün halihazırda kullanılan bir ürün ise ve bahsettiğiniz sorun yeni başgösterdi ise kartuş değişimi ile sorununuzu çözebilirsiniz. Saygılarımızla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.