Eskiyen Mutfak Dolapları Ucuza Nasıl Yenilenebilir?

Mutfak dolapları sık kullanılan araçlardır. Özellikle bayanların mutfakta geçirdikleri süreler de dikkate alındığında, mutfak dolaplarının önemi bir kez daha ortaya çıkmaktadır. Yoğun kullanıma bağlı olarak yıllar içerisinde mutfak dolaplarında yapılarına göre ortaya çıkan aşınmalar, kabarmalar, renk değişmeleri vb. gibi yıpranmalar can sıkıcıdır. Dolapların tümden yenilenmesi maliyetli bir iştir. Peki mutfak dolaplarının yenilenmesi maliyetini aşağı çekmek mümkün mü?

Mutfak dolaplarının tümden yenilenmesi için ayıracak bütçeniz yok ise şimdi yapacağımız tavsiye tam size göre. Mutfak dolapları çok parçadan bir araya gelen yapı elemanlarıdır. Görsel açıdan ön planda olan yapı elemanı ise dolapların kapaklarıdır. Dolapların tamamının yenilenmesi yerine sadece dolap kapaklarının yenilenmesi, mutfakta görsel açıdan muhteşem bir görüntü elde etmenizi sağlarken aynı zamanda bütçenizi de yormayacaktır. Yenileme sonrasında ortaya çıkan yeni görüntü sizi mutlaka şaşırtacaktır.

Dolap kapakları yapısı itibariyle çok farklı şekillerde ve fiyat aralığındadır. Ancak sadece dolap kapaklarının yenilenmesi işlemi maliyeti en aşağı seviyeye çekmenize yardım edecektir. Burada şu hususu da belirtelim. Dolaplarınız kapakları ile birlikte içeriden de yıprandıysa o zaman komple bir değişim gerekebilir. Bu hususta mobilyacınız ile görüşerek mevcut dolaplarınızın durumunu değerlendirmesini isteyebilirsiniz. Size inceleme sonucunda en net bilgiyi mobilyacınız verecektir.

Sadece dolap kapakları değiştirilebilir mi, bu iş nasıl olacak diye soracak olursanız onu da cevaplayalım. Dolap kapaklarınızla aynı ölçüde imal edilecek olan yeni kapaklarınızda herhangi bir uyum problemi yaşamazsınız. Mobilyacınız dolaplarınıza göre ölçüyü aldıktan sonra yeni kapakları imal edecek ve getirip takacaktır. Dolap kapaklarının yenilenmesinde montaj işlemi oldukça basittir ve mutfağınızda döküntüye, dağınıklığa sebebiyet vermez.

Dolap kapaklarının değişimi haricinde başkaca yenileme işlemleri de mevcuttur ancak en kalıcı ve uzun vadeli çözümü dolap kapaklarının yenilenmesi çözecektir. Bunun dışında dolap kapaklarının boyanması yada kaplama malzemesi ile kaplanması gibi yenileme yöntemleri de mevcuttur. Bu saydığımız yöntemler dolap kapaklarının yıpranma seviyesine göre uygulanabilirlik kazanmaktadır. Dolap kapakları yenilenirken zengin kapak seçenekleri arasından dilediğinizi tercih edebileceğinizi belirtelim. Elde edeceğiniz sonucun mobilyacınızın becerisine bağlı olduğunu da belirtelim.