Dekorasyonda yeni trendler, farklı fikirler, gözde uygulamalar…
Sponsorlu Bağlantılar

Kapı Dürbünü Değiştirme İşlemi, Aynalı Kapı Dürbünü Montajı

sponsorlu bağlantılar

Kapı dürbünleri evlerin güvenliği açısından önem arzeden güvenlik ekipmanlarından bir tanesidir. Hemen her evin giriş kapısında bulunan dürbünler, evlerin vazgeçilmez birer unsuru haline gelmiştir. Kapı dürbünlerinin pek çok çeşidi bulunmakta. Özellikle son dönemlerde aynalı görünüme sahip olan kapı dürbünleri sıkça tercih edilmektedir.

sponsorlu bağlantılar

Peki aynalı kapı dürbünleri ne işe yarar? Klasik kapı dürbünlerinde içeriden yansıyan ışık kapı önünde bekleyen kişi tarafından farkedilmektedir. Bu durum kapıyı açmak istemediğiniz bir kişiye karşı sizi mahcup düşürebilir. Bazen de içeriden yansıyan ışık sebebiyle açılmayan kapıyı ısrarla açtırmak isteyen komşunuz veya tanıdığınıza kapıyı mecburen açmak zorunda kalabilirsiniz.

sponsorlu bağlantılar

Aynalı kapı dürbünlerinde bu problem tamamıyla ortadan kalkmaktadır. Kapı önünde bekleyen kişiye aynalı dürbün sayesinde içeriden herhangi bir ışık yansımaz ve evde bulunan birileri olup olmadığı hakkında kapıda bekleyen kişi fikir sahibi olamaz. Bu sebeple açılmayan kapıya daha fazla ısrarcı bir şekilde zile basarak açtırmaya çalışmaz. Bu durum güvenlik açısından da önemlidir. Aynalı dürbünlerin bir yönü de şıklık yönüdür. Aynalı dürbünler kapıya daha modern bir görünüm katmaktadır.

Peki gelelim asıl konumuza. Kapı dürbünü nasıl değiştirilir? Zaman içerisinde kullanılan kapı dürbünleri kırılabilmekte, görüntü bozukluğu sebebiyle veya benzer başka sebeplerle değişim ihtiyacı doğabilmektedir. Kapı dürbünleri genel itibariyle iki parçadan oluşur. Bir parça kapının iç tarafından diğer parça da kapının dış tarafından dürbün deliğine oturtulur döndürme hareketi ile birleştirilir. Dürbün değişimi bu kadar basittir ve herkes kapı dürbününü rahatlıkla değiştirebilir.

Ancak kapı dürbünleri farklı ebatlarda olabilmektedir. Kapı dürbünü değişimlerinde kapıdaki deliğe uygun bir kapı dürbünü almak gerekir. Yine normal kapı dürbünlerini aynalı dürbünlerle değiştirmek isteyenler de dürbünün yuvasına uygun ürün almaya özen göstermelidir. Zira uygun olmayan ölçülerde alınacak ürünlerin montajı mümkün olmayacaktır.

Günümüzde hızla gelişen teknoloji, küçük ekranları hayatımıza sokalı epey zaman oldu. Ekranların hayatımızdaki yeri de her geçen gün artmaya devam ediyor. Kapı dürbünlerinde yeni trend dijital kapı dürbünleri, kameralar ve duvara yerleştirilen minik ekranlar. Bu tarz kapı dürbünleri aynı zamanda güvenlik kamerası olarak da işlev görebiliyor. Henüz bu ürünler tam olarak yaygınlaşmamış olsalar da ilerleyen dönemlerde daha sık karşımıza çıkacakları ve evlerimize girecekleri kesin.

Bu Yazı İçin Yapılan Aramalar :
  • çelik kapı dürbünü nasıl sökülür
  • kapı dürbünü nasıl takılır
  • kapı dürbünü nasıl montajı
  • https://yandex ru/clck/jsredir?from=yandex ru;search;web;;&text=&etext=1835 hsGZJ49jc8m7_gMI8i3xMSUzYj2fFxPq_nU2_S0Vs-P-CBgNCKY-rV45C179NOjq b560fd99da6e753fec2e0cd477772a89bca117fa&uuid=&state=_BLhILn4SxNIvvL0W45KSic66uCIg23qh8iRG98qeIXme
  • https://yandex ru/clck/jsredir?from=yandex ru;search;web;;&text=&etext=1833 1SYPRQjJ5wDJYWvIzkEB0t12y6bdf8598Bt2Lzl2gHmyrtHlXeZuunn_EUEWI3P4 0dedbbdfcea718cc84fc94892eac49fc4bf1dd22&uuid=&state=_BLhILn4SxNIvvL0W45KSic66uCIg23qh8iRG98qeIXme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.